Nog zij vermeld, dat het bij de gas-afdeeling ingedeelde hospitaal- personeel speciaal opgeleid is voor de behandeling van gaszieken. Het personeel, genoemd in de reeks achter de letters B en D kan naar gelang van de omstandigheden over de afdeelingen B 1,2,3, en D 1,2, 3, worden verdeeld. Van het onder M opgesomde personeel zijn slechts de apothekers assistent en 16 chauffeurs vast bij de Gas-V. P. A- ingedeeld. Het overige personeel kan bij eventueel zelfstandig optreden van de Gas-V. P. A. naar behoefte van de staf der Hd-V. P. A. naar de gasafdeeling worden gedetacheerd (zie de tabel op blz. 27). Oprichten van de verbandplaats. De afdeelingen A, BI en Dl worden op een beschutte plaats in de buitenlucht of onder een dekzeil van een der andere tenten opgericht. Voor deze afdeelingen behoeven niet afzonderlijk beschermende omhulsels, zooals tenten te worden medegenomen. Voor het oprichten der afdeelingen Cl, C2, D3, B3 en F moeten 5 tenten van Vliet worden meegevoord. Bij de afdeeling D2 behoort een kleine tent met 3 bij 4 m grondvlak en extra dek, terwijl de afdeeling B2 over een speciaal vervaardigde, in 2 deelen verdeelde, badtent beschikt Heeft men de beschikking over gebouwen dan kunnen de verschillende afdeelingen hierin worden ondergebracht. In een met gas bezwangerde atmosfeer moet er op worden gelet, dat deze gebouwen gemakkelijk collectief kunnen worden beschermd. Ook voor de onder E en M genoemde afdeelingen kunnen dan meerdere vertrekken of afzonderlijke huizen worden bestemd. Verdeeling van de gaszieken over de verschillende afdeelingen. Alle gaszieken komen aan op de afdeeling A en worden van hieruit doorgezonden naar de afdeelingen D, B, Cl of C2. De gas zieken, die naar de afdeeling B worden gezonden, worden op BI ontsmet en van kleeding ontdaan. Op de afdeeling B2 worden zij gebaad, van schoone kleeren voorzien en naar de afdeelingen B3, C2, Cl of F verwezen. Personen, die bestemd zijn voor de afdeeling D worden op de afdeeling Dl ontsmet en ontkleed, op afdeeling D2 van schoon goed voorzien en naar D3, Cl of F gebracht. De personen, die zich op Cl bevinden gaan al naar gelang van de, zich in den loop van den tijd ontwikkelende, verschijn selen naar F, D3, B3 of C2. De zich op C2 bevindende personen onvangen nieuwe of ontsmette uniformen en begeven zich met degenen, die rechtstreeks van A naar C2 zijn gezonden, naar den troep terug. Plaatsing der afdeelingen ten opzichte van elkaar. De afdeelingen A en F (zie de gekleurde schets) zijn gescheiden door de tusschenliggende afdeelingen. Vanaf de afdeeling A tot 37

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 149