ad 1. Aanvoer van water kan geschieden door aansluiting op te requireeren auto- en spoorwegtankwagens, op de gemeen te lijke waterleiding of door pompen uit putten en kalis. Indien de badinrichting wordt aangesloten op de waterlei ding is er in den regel voldoende druk voor het leveren van het benoodigde water. Voor deze aansluiting wordt gereed schap voor waterleiding-montage medegevoerd, terwijl om eenige vrijheid in de plaatsing der badgelegenheid te ver krijgen, 150 meter slang wordt meegenomen. Bij gebruik maken van tankwagens moet er voor worden zorg gedragen, dat deze wagens hooger staan dan de badin richting of moet worden gebruik gemaakt van een explosie- motorpomp-agregaat. Ook voor het gebruik van water uit putten of kalis zal men van de pomp-installatie moeten gebruik maken. De motorpomp agregaat, gekoppeld aan een hoogdruk- centrifugaal-pomp heeft bij een zuig- en pershoogte van onge veer 40 meter, een capaciteit van 65 liter water per minuut. Om het gebruik van put- of kaliwater mogelijk te maken is voor de pomp-installatie een zeefkorf van groote afme tingen geplaatst om als grof filter te kunnen dienen, terwijl achter de pomp twee snelfilters, die om den andere kunnen worden verwisseld, zijn aangebracht. ad 2. Het opgepompte en eventueel gefiltreerde water stroomt naar de verwarmingsinrichting, die bestaat uit 2 batterijen, elk van 3 stuks Bing-petroleumgeisers, gemonteerd in staalbuis framewerk en gesteund door een neerklapbaar statief. De verwarmingsinrichting is in staat ruim 60 liter water per minuut tot 40° C te verwarmen. ad 3. Elke petroleumgeiser is voorzien van een douche-inrichting met een capaciteit van 10 a 15 liter water per minuut. De douches kunnen ieder afzonderlijk of alle tegelijkertijd in werking worden gesteld en afgesloten. Bij het afsluiten van de watertoevoer wordt automatisch de verwarming der geisers gestaakt. De geisers met douche-inrichting zijn opgesteld in het voorste gedeelte van de badtent. Dit gedeelte van de in twee even groote deelen gescheiden tent is voorzien van een grondzeil met opstaande randen en een afvoerbuis voor afvoer van verbruikt badwater. Voor het tweede gedeelte van de tent wordt een vlak grondzeil medegenomen. Voorts is aan de tent bevestigd een dekzeil van 4X3 meter, dat dienst doet als voorgalerij (b.v. voor het verrichten van ontsmettingswerkzaamheden, dus als afdeeling BI). Voor het baden wordt gerekend.dat per man 10 liter warm water voldoende is en dat gedurende 1 minuut wordt gebaad. 44

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 158