Per minuut kunnen dus 6 personen tegelijkertijd worden ontsmet. Ten einde de badinrichting gemakkelijk te kunnen verplaatsen is ieder onderdeel of samenstel zoo geconstrueerd en van zoo danig gewicht, dat het door twee man kan worden getranspor teerd. Het gewicht der complete installatie, inclusief de tent, weegt 1000 kg. De mobiele ontsmettingsplaats. Uit de formatie der Gas-V. P. A. kan zich een deel naar een dicht achter het gevechtsveld gelegen terrein begeven om als voorloopige ontsmettingsplaats dienst te doen. Het materieel, dat hiertoe op een twee-tons-vrachtauto wordt meegevoerd, bestaat uit a. de complete badinrichting, b. ontsmettingsmaterieel en overige benoodigdheden. Indien dicht achter het front geen water aanwezig is, wordt dit door tankwagens aangevoerd. Het onder b. genoemde materieel bestaat uit ongeveer het materieel van de afdeelingen Bl en C2 en wordt hieronder nader gespecificeerd. 1 tent van Vliet 1 kist met stormkinglantaarns 6 metalen kisten, voor besmette kleeding, voorloopig ge vuld met uniformen, grijsgroene, compleet, 5 schoenen, sokken, ondergoed, van elk 90 stel of paar 1 kist met 6 st. beschermende kleeding, voor gaszieken-behandeling. 6 „verbandkistjes", nl. 1 1 kistje, no. 11 1 no. 12 J 2 kistjes caporit j 1 kistje met magnesia en 4 tangen voor het aan- I vatten van besmette kleeding 1 kistje met zeep 45 Het is bekend, dat in andere landen grootere douche-inrichtingen worden medegevoerd, waardoor het mogelijk is, dat 24 personen tegelijkertijd kunnen worden ontsmet. Deze inrichtingen hebben echter een capaciteit van 4'/2 liter water per man en per minuut. Proefnemingen aan de Militaire Gasschool toonden aan, dat deze hoeveelheid voor het goed nat maken van het geheele lichaams oppervlak te gering is, en dat men door het afspoelen met een krachtige straal in korten tijd de huid beter reinigt dan door een langer durende bevochtiging met een zwakke waterstroom.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 159