Tabel I. Het gebruik van mijnbommen tegen bepaalde doelen. doel bom ver traging punt waarop aan te vallen gevaar lijke zone te verwachten resultaten van een bom welke springt binnen de gevaarlijke zone 1. Brug, gewa pend beton en geheel gesteund door betonnen pijlers 2. Brug, gewa pend beton, van zware construc tie, gesteund door pijlers en opgehangen aan kabels 3. Brug, staal, voor spoorweg 4. Locomotieven en spoorwagens 5. Brug, hout 6. Spoorbanen 7. Ingegraven doelen, beton 8. Ingegraven doelen, hout 500 kg. 1000 kg. 300 kg. 500 kg. 50 kg. 100 kg.* 50 kg. 100 kg.* 50 kg. 100 kg.* 300 kg.* 50 kg. 100 kg. 300 kg. mèt mèt 50 kg. 100 kg.* 300 kg.* mèt zonder zonder zonder mèt mèt toegangsbogen van de brug pijlers, veranke ringen van de kabels, steun punten van de torens aan de uiteinden van de brug toegangsbogen en de pijlers die hen steunen op of naast doel op of naast doel bij enkele spoor baan midden tusschen derails; bij een emplace ment verdeelen over het geheele oppervlak naast het doel naast of op het 5 m. de wand en de steunen doel 6 m. der zoldering worden in- 10 m. gedrukt, waardoor de zol dering kan instorten. Bij voorkeur de kleinste bom gebruiken, daar de trefkans dan grooter is, omdat er meer bommen meegenomen kunnen worden. 5 m. 5 m. 5 m. 3 m. 3 m. 4 m. 2 m. 3 m. 4 m. 2 m. 3 m. 5 m. ontzetting van de pijlers en bogen welke het instorten van èèn of meer bogen tengevolge zal hebben. ontzetting van de pijlers en vernieling van de ver ankeringen zullen het in storten van de hoofdboog tengevolge hebben. Ver schillende treffers zullen noodig zijn. een treffer naast een pijler zal de fundeering onder mijnen hetwelk instorten van pijler en boog ten gevolge zal hebben. Een treffer naast of op een boog zal de vakwerkbalken vernielen waardoor de brug kan instorten. directe treffers maken her stelling onmogelijk. Tref fers dichtbij richten zoo veel schade aan dat spoe dige herstelling onmoge lijk is. directe treffers vernielen de brug; een treffer naast een pijler zal deze ver nielen en daardoor de brug doen instorten. 50 kg. bom verbreekt de rails en vernielt 6 m. spoorbaan. 100 kg. bom verbreekt de rails en vernielt 8 m. spoorbaan. 300 kg. bom verbreekt de rails en vernielt 12 m. spoorbaan. de wand wordt ingedrukt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 37