Soort vertra doel bom ging 100 kg. mèt ingegraven doelen van beton of hout van mid delbare constructie. mèt gebouwen van middelbare constructie. 300 kg. zonder spoorbanen. mèt stalen bruggen. mèt torpedojagers. mèt groote transportschepen. mèt tankschepen e. d. mèt vliegtuigmoederschepen. mèt ingegraven doelen van beton of hout van zware constructie. mèt gebouwen van zware constructie. mèt dijken van 7 m. bovenbreedte. 500 kg. mèt bruggen van gewapend beton. mèt stalen bruggen. mèt kruisers. mèt slagkruisers. mèt vliegtuigmoederschepen. mèt dijken van 9 m. bovenbreedte. mèt lichte vestingwerken. mèt kleine sluizen. 1000 kg. mèt bruggen van gewapend beton van zeer zware constructie. mèt slagschepen. mèt slagkruisers. mèt dijken van 11 m. bovenbreedte. mèt zware vestingwerken. mèt groote sluizen. H. Beschouwingen over de bruikbaarheid van mijnbommen tegen bepaalde doelen. I. Het juiste gebruik van mijnbommen. Mijnbommen moeten alleen tegen niet-levende doelen gebruikt worden. Hoewel verlie zen aan personeel en dieren indirect door de vernieling van weer- standbiedende doelen veroorzaakt kunnen worden, moeten deze als toevalligheden beschouwd worden. Mijnbommen moeten niet gebruikt worden tegen bivaks, troepenconcentraties of colonnes met het vooropgezette doel personeele verliezen toe te brengen evenmin moeten zij gebruikt worden tegen lichte materieele doe len als voertuigencolonnes, die zeer goed door scherfbommen ver nield kunnen worden. 871

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 43