geslaagd zijn deze wenschelijkheid ook te bewijzen. Voor een beter overzicht geven wij die verbeteringen hieronder in het kort weer. 1. Moderne bommenrichtkijkers, welke het mogelijk maken ook op bewegende doelen te werpen. 2. Betere hoogtemeters welke op elke hoogte niet meer dan 10 m. miswijzen. 3. Proeven nemen met automatische besturing. 4. Een klein aantal vaste waarnemers bij de Luchtvaartafdeeling om geregeld met dezelfde bestuurders te kunnen samen werken. 5. Lichte 2-motorige bommenwerpers welke o.a. de volgende voordeelen bieden m verband met 4. hierboven een gemiddeld 30 betere trefkans dan met onze 1-motorige vliegtuigen, b. de mogelijkheid van meevoeren van een bommenlast van minstens 600 kg., waardoor wij beter in staat zullen zijn de zich aan ons voordoende doelen afdoende te bestrijden (n.l. met bommen van 300 kg). Bovendien bezitten deze vliegtuigen nog het niet te onder schatten voordeel, hetwelk, als vallende buiten het bestek van dit artikel, hier nog niet onder de oogen is gezien, dat zij beter verdedigbaar zijn en daardoor z.n. zelfstandig (niet door jagers beschermd) opdrachten kunnen uitvoeren, wat bij onze 1-motorige vliegtuigen zou gelijken op zelfmoord. Bij onze toch al te geringe sterkte aan jagers, die bovendien een andere bestemming hebben, is dit een zeer groot voordeel, dat niet weggecijferd kan worden. Ten slotte kunnen deze 2-motorige vliegtuigen vrijwel alle opdrachten die momenteel onze 1-motorige verkenners krij gen evengoed, en verscheidene opdrachten zelfs beter uitvoeren. 6. Een vaste bewapeningsofficier (artillerist) bij de Luchtvaart afdeeling, belast met alle artilleristische vakken en aangelegen heden (we hebben toch ook een genist voor radioaangelegen heden) 7. Opnemen in de bewapening van mijnbommen van 300 kg. 8. Opnemen in de bewapening van electronbrandbommen. 9. Voor de beoefening van den aanval in scheervlucht minstens 25 bommen per man per jaar. 10. Zoo spoedig mogelijk voorschriften betreffende de uitwerking en de trefkans van bommen. 11. Gelijke banen voor de gelijksoortige bommen. 12. Tijdbuizen voor gebruik uit jagers. N.B. Het is niet onze bedoeling dat de hierboven gegeven punten ook de volgorde van urgentie zullen beteekenen. Naar onze per soonlijke meening is dit alles vrijwel even urgent. 877

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 49