920 8. ORGAAN N.I.O.V. Het Juli-nummer opent met een herdenkingswoord gewijd aan wijlen Z. K. H. Prins Hendrik, voorzien van een zeer goede foto van den ontsla pene. De aflevering bevat de volgende bijdragen. „Het Verre Oosten in 1934" waarin W. J. Lucardie o.m. een overzicht geeft van den binnenlandschen politieken toestand van Japan in het tijdvak van 1 Januari tot 31 Maart, en de activiteit van Mussolini bespreekt tegen het nationalisme in Azië. v. D. doet in „Ter herinnering aan de mobilisatie 1914 1919 de ver schillende groote gebeurtenissen, welke tusschen medio 1914 en einde 1918 in Nederland en Koloniën zijn voorgevallen, de revue passeeren. Onder den titel „Lessen van blijvende waarde over opvoeding en africh ting" wordt een vertaling gegeven van een in het Militar Wochenblatt van 18 Januari 1934 voorkomend artikel dat betrekking heeft op de door Generaal von der Goltz gegeven militaire lessen. Het in voorgaande afleveringen voorkomend artikel „Gezagsvestigmg in Ned -Indië" wordt door Kapitein J. M. Somer vervolgd. Een overzicht wordt gegeven van de algemeene richtlijnen van de Nederlandsche gezagsvestigmg op de Buitengewesten in het tijdvak van 1840 tot 1850, in het bijzonder voor wat betreft Borneo en Celebes. Voorts treffen wij aan een opwekking van het H.B. om het 40-jarig jubi leum, dat de bekende Atjeh-figuur Dominé Thenu dit jaar zal vieren, met onopgemerkt te doen voorbijgaan; een korte levensbeschrijving van dezen sol- datenvriend gaat hieraan vooraf. Regelen inzake overleg met militaire belangenverenigingen nopens alge meene belangen van militaire landsdienaren", vragen gesteld bij het toelatings examen H. K. S. (Intendance studiën) in 1934, mededeelingen van redactie en Hoofdbestuur, zoomede de gebruikelijke afdeelmgsverslagen en de rubrieken „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiekbesluiten het nummm 9. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Mechanisatie. La Revue d'Infanterie, Mei 1934, Le role d'une grande unité mécanique dans les operations militaires. Onder bovengenoemden titel wordt in de Revue d'Infanterie een overzicht gegeven van een belangwekkend artikel verschenen m het Poolsche blad Bellona" van Januari/Februari 1933 van de hand van Luitenant-Kolonel Saloni, waarin deze achtereenvolgens in beschouwing neemt: a) de mogelij heden van optreden van een groote gemechaniseerde afdeelmg, b) de alge meene voorwaarden van het gebruik, c) de organisatie en d) de wijze, waarop de strijd wordt gevoerd. ad. a. De actie-mogelijkheid van een gemechaniseerde formatie is m de eerste plaats afhankelijk van de snelheid van de strijdwagens, waarbij rekening moet worden gehouden met: 1) het nemen van veiligheidsmaatregelen en het overwinnen van kleme 2) de vertragingen, welke worden opgelegd door in het ongereede geraakte 3) de physlekè gesteldheid van de bemanning, welke wordt beïnvloed door atmosferische omstandigheden en door de geestelijke inspanning ver oorzaakt door het voortdurend gereed zijn tot het gevecht en het nauwlet tend en onder moeilijke omstandigheden waarnemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 94