925 Engeland, Bij wijze van proef zal een Autogiro C-30 P bij elk verkenningseskader worden ingedeeld. Zweden. Opdracht is gegeven tot den bouw van een groot aantal Hawker-Hart dag bommenwerpers met Bristol „Pegasus" motoren. Bovendien werden bij de Eng. firma Roe Co Ltd. 6 autogiro's besteld, waarvan er 2 aan de marine, 2 aan het leger en 2 aan de politie worden toebedeeld. Australië. De Regeering heeft 18 Hawker „Demon" tweedekkers met Rolls Royce „Kestrell" motoren besteld, welke als bombardements,- jacht- en all-purpose vliegtuigen zullen worden gebruikt. Japan. Opdat Japan in oorlogstijd voor vliegtuigbouw onafhankelijk van het bui tenland zal zijn, werd 10 millioen toegestaan voor den bouw van vliegtuig fabrieken. De Japanner Hatohara heeft een middel uitgevonden om de vliegtuigen geluidloos te doen vliegen. Hiertoe worden motor en schroef in een cylinder geplaatst, welke vervaardigd is van hout en metaal en aan de binnenzijde be dekt is met een geluiddempende stof. Volgens de omtrent deze uitvinding gepubliceerde mededeelingen zou bovendien de snelheid der vliegtuigen hier door met 15% worden opgevoerd, terwijl het brandstofgebruik belangrijk wordt verminderd. De technische afdeeling van het Departement van Oorlog werkt deze uitvinding nader uit voor de toepassing op militaire vliegtuigen. v. V. Infanterie. Mavors. Mei en Juni 1934. Tei vergelijking met onze kortelings verschenen „Gegevens betreffende het Infanteriegeschut en wenken voor het gebruik" is het artikel „Enkele be schouwingen betreffende de ontwikkeling, de technische mogelijkheden en het tactisch gebruik van den Mortier van 8" door P. P. C. van Rijen, Eerste luitenant der Grenadiers, interessant. Wij bepalen ons tot het weergeven van de tactische beschouwingen. 6 mortieren per regiment en een beperkte munitievoorraad bij het stuk, alsmede de moeilijke aanvulling daarvan, eischen zuinig en deskundig ge bruik daartoe moet ieder tactisch commandant op de hoogte zijn van het technisch kunnen en de vuurleiding van het wapen, doch ook de mortier- commandant moet geheel vertrouwd zijn met de tactiek van het bataljon tusschen beide commandanten moet nauwe samenwerking zijn (dit zal wel anders bedoeld zijn, aangezien de mortieren in het beoogde geval onder bevel van den bataljonscommandant staan). In beginsel worden de mortieren alleen dan ingezet, wanneer artilleriesteun niet mogelijk is, b.v. wanneer eigen troepen het doel te dicht zijn genaderd, of wanneer het doel te klein is, of moeilijk aan te duiden, of wanneer de doelen zich achter verticale dekkingen bevindenvoorts wanneer artilleriesteun niet vlug genoeg kan worden verleend, b.v. bij het gevecht van de voorhoede, wanneer het gaat om snel terrein winnen. De aanvankelijke plaats der mortieren is bij of dicht bij de reserves der V0°F.s^j bataljonsde inzet geschiedt snel en zoo gedekt mogelijk. Bij den naderingssmarsch geeft schrijver de voorkeur aan een indeeling it vo?rtr°ep van de voorhoede boven een indeeling bij de spitscompagnie, welke anders te topzwaar zou worden, aangezien daarbij ook meestal een

Indisch Militair Tijdschrift | 1934 | | pagina 99