doet, doch dat enkele verbeteringen wenschelijk zouden zijn, te weten 1° een vermindering van de talrijke lagen van de onderbeen- bekleeding 2° een beschikbaar stellen van mouwlooze tricothemden 3° een vermeerdering van het aantal sokken bij den man 4° invoering van een onderbroek van een zachtere stof en van sportbroek-model en tenslotte werd als belangrijkste bezwaar van de huidige velduniform de staande, gesloten kraag genoemd en gewezen op de proeven, die genomen worden om hierin een oplossing te brengen. Dit artikel moge worden beëindigd met mede te deelen, welke huidziekten Dr. DREUW in zijn boekje Haut- und Geschlechts- krankheiten im Kriege und Frieden, toeschrijft aan een in hygië nische opzichten onvolwaardige kleeding 1. door helmdruk kan een mechanische huidontsteking ontstaan met als gevolgtoestanden eczeem, etterige ontstekingen, wondroos 2. als gevolg van wrijving met den gesloten staanden kraag mechanische huidontsteking, haarwortel ontsteking, steen puisten 3. eveneens door mechanische prikkeling van slecht zittend schoeisel: eeltvorming, roodheid, huidontstekingen, wondroos en andere infecties. 4. Vooral bij corpulente personenaandoeningen in de huid plooien 5. mede door nerveuze oorzaken overmatig zweeten, roodheid van de huid, eczemen, en hun gevolgtoestanden. Gelukkig geldt dit alles in veel mindere mate voor de tropen, waar immers ook in oorlogstijd de hygiëne van het lichaam een betere zal kunnen zijn dan in het koudere Europa. Toch zullen deze huidaandoeningen en nog meer de kans op zonnesteek, coup de chaleur, longontstekingen en rheumatische aandoeningen de volle aandacht moeten hebben van den Mili tair Geneeskundigen Dienst voor de hygiënische eischen, die wij aan een veldtenue hebben te stellen. 108

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 110