116 Veelvuldig zal het voorkomen, dat de snelle divisie bij de uitvoering van haar opdrachten zal moeten deelnemen aan den strijdwagen-strijd, zoodat. haar hoofdtaak tactisch de verdediging tegen strijdwagens zal zijn. Daarop is de organisatie ook ingesteld. De snelle divisie beschikt over sterke afweer - wapens. De bataljons met hun 162 stukken inf. geschut kunnen een front bezetten van 20 km en een cirkelstelling innemen van 7 km middellijn. De divisie kan verdeeld worden in 3 versterkte regimenten. Het pantserwagen-bataljon, verdeeld in 3 compagnieën, telt 50 gepantserde voertuigen elk bewapend met 1 stuk geschut en minstens 1 mitrailleur. De divisie-artillerie bestaat voornamelijk uit luchtdoelgeschut. Het mijnen-bataljon heeft tot taak mijnen te leggen en op te ruimen.. Dit bataljon bestaat uit 3 compagnieën, elke compie kan in 15 min. lichte strooimijnen in 2 rijen over een afstand van 3 km uitleggen. Als infie geschut kiest generaal von Eimannsberger een 47 mm geschut met projectielen van 1,5 kg. Landingen. Militdr Wochenblatt No. 14. LancLungs-operationen. Het uitvoeren van landingen is voor Japan van zeer veel belang. In het algemeen bestaat er een verschil van opvatting t.o.v. het optreden van marine en van landtroepen. De marine wenscht een grondige verkenning en een. landing bij dag, de landtroepen wenschen verrassing en landing bij nacht. Het eerste echelon moet de landing van de overige strijdkrachten welke als 2e echelon de operatie uitvoeren mogelijk maken. Japan legt de eerste opdracht uitsluitend in handen van de marinetroepen. Bij de landing in Shanghai was er 1 marine-landingsdivisie in een toe— komstoorlog zullen er wellicht 2 tot 3 optreden. Aangezien de ondersteunende vliegtuigen, indien zij op de vliegtuigmoeder schepen zijn opgesteld, ongeveer een 3-voudige overmacht moeten bezitten tegenover de vijandelijke vliegtuigen welke een basis aan den wal hebben, beschikt de Japansche marine behalve over vliegtuigen, die de vliegtuig moederschepen als basis hebben, over vliegtuigen welke zullen baseeren in stille bochten of op eilanden niet verder verwijderd van de landingsplaats, dan 100 tot 150 km. Zoodra de marinecommandant meldt, dat 1 landingsdivisie zich op de vastgestelde plaats heeft opgesteld, gaat het 2e echelon bestaande uit leger- troepen aan land, gesteund door vuur van de vloot; het geheel staat verder onder commando van den cdt. der legerlandingstroepen. Het Japansche leger heeft reeds in vredestijd eigen transportschepen, in oorlogstijd echter bovendien 300 tot 400 stoomschepen van 3000 tot 5000 ton waterverplaatsing ter beschikking. De zwakte van het systeem ligt in het schematische karakter, in het ver schil dat bestaat tusschen le en 2e echelon. Een krachtig optreden tegen het le echelon kan het geheele concept in de war sturen. In 1932 bij Shanghai omsingelden de Chineezen het le echelon der marinelandingsdivisie zoodat het 2e echelon op een andere plaats onder dekking van een geïmproviseerd nieuw le echelon moest landen. Tactiek. Bulletin Beige des Sciences Mïlitaires, Oct. 1930. Les combats sous bois. Uit dit belangwekkende artikel willen wij in de eerste plaats vermelden wat Schr. mededeelt omtrent de tactische waarde van de verschillende wa pens bij boschgevechten. De Infantene zal het gevecht in bosschen vrijwel zelfstandig moeten voeren. Het uitzicht is beperkt waardoor groote kans op verrassingen ontstaat en als gevolg daarvan de kans op het veroorzaken van panieken. Richting en ver—

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 118