122 Onder „Chronique des Revues Militaires Étrangères", Encore le problème- des mitrailleuses" wordt eën artikel van den Joegoslavischen luit. kol. Bégo- vitch instructeur aan de infanterieschool te Sarajevo besproken. Deze schr. is een voorstander van de bekende denkbeelden van den Deenschen kolonel Jessen hij bepleit zoo groot mogelijke eenvoud in de bewapening, te verkrijgen door eenheid van kaliber en munitie (geweer, lichte mitr. en mitr.), eenheid van mechanisme en eenheid in tactisch gebruik. Bereikbaar schijnt hem hand- en geweergranaat gelijk, één automatisch wapen, zeer beweeglijk, weinig zichtbaar, geschikt voor- vuur op kleine en op groote afstanden, één infanteriekanon voor vlakbaan- en voor krombaanvuur, één wapen tegen, tanks en tegen vliegtuigen. V.w.b. de automaat wijst schr. op de Zwitsersche oplossing lichte mitr. Solothurn op Madsen-affuit (v.z.v. ons bekend alleen één „vuursectie" van de infanteriecompagnie. v. D.) en de Engelsche lichte affuit voor de lichte mitr. Vickers-Berthier (in de Engelsche proeforganisatie als bataljonsvuur- orgaan. v. D.). v. D- Artillerie. L'Artillerie dans la bataille. Het uittreksel over dit onderwerp, gegeven in de lessen aan de Fransche Hoogere Krijgsschool, aangevangen in het Juli-nummer van de Revue mil. frangaise van 1934 (zie I. M. T. 1934 nr. 9),. wordt in het Oct.-nummer voortgezet met de volgende hoofdstukken. V. Organisation de l'artïllerie. Buiten eenige vuuropdrachten op grooten afstand, die niet van direct belang zijn voor de gevechtsleiding, speelt zich de essentieele actie van de artie af binnen het raam van het L.K. en de daaraan ondergeschikte een heden. Hiertoe wordt de artie door den Art. cdt. georganiseerd in groepen zware L.K. artie, die binnen het tactisch echelon van het L.K., werken groepen Div. artie, die eensdeels werkzaam zijn binnen het tactische echelon van de divisie (groupements d'action d'ensemble), andersdeels binnen het tactisch echelon der inf. regimenten (groupements d'appui direct). Er heerscht eenige verwarring inzake de groepen van de divisie, die daarmede verband houdt, dat men zonder onderscheid in de rubriek action d'ensemble indeelt a. groepen bestemd om daadwerkelijk in het tactisch raam van de divisie te werken b. groepen (75 mm) bestemd om bij afwisseling de groupes d'appui direct te versterken. De groepen vormen de elementaire cellen van de organisatie der artie, zij zijn direct ondergeschikt, aan den Div. Art. cdt. v.w.b. de groepen van de divisie, aan den Cdt. van de zware Artie van het L.K. v.w.b. de groepen van de L.K. artie. Een groep wordt vastgesteld door het volgende het tactisch echelon, dat haar normaal in werking stelt haar commandant (meestal een kolonel met zijn staf) een zeker aantal afdeelingen een juist afgebakende zone d'action een aan deze zone aangepast waarnemingssysteem (aard- of luchtwaarn.) een systeem van tactische verbindingen. Voor een nauwere samenwerking tijdens het gevecht organiseert men vaak de zware L.K. artie zoodanig, dat men systematisch één groep samenstelt per divisie in voorste lijn. Om in staat te zijn haar opdracht te vervullen, moet een groep verschillen de voorbereidende werkzaamheden verrichten (bestudeering van het terrein, organisatie van het vuur en van de waarneming, regeling van het vuur,

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 124