eventueele uitbreiding van het verzet in het Dajasche. Bij een uitbreiding in die richting zou als gedelegeerd leider in Da ja de kapitein der infanterie Haga optreden. Aangezien het reeds 2,50 nam was geworden, besloot majoor Agerbeek de actie eerst op den volgenden dag, 26 November, in te zetten. Te 11 vom was de in het Longsche patrouilleerende brigade van het detachement Lho'Nga teruggekeerd, zonder de patrouille onder co van den kapitein Scheffrahn te hebben ontmoet (zie onder 24 November). Deze brigade werd tot 27 November aangehouden en keerde daarna naar Lho'Nga terug. Te 10 nam kwamen de 4 brigades maréchaussée van de IVde divisie, onder co van den len luitenant Kooistra, per autobus van Koetaradja naar Mon Mata vervoerd, aan. De sterkte van de op 25 November te Lhong aanwezige troepen, welke voor het deelnemen aan de actie bestemd waren, bedroeg Officieren 1 majoor der infanterie, 2 kapiteins der infanterie, 1 eerste luitenant der maréchaussée, 1 eerste luitenant der infanterie, 4 brigades maréchaussée (2e, 4e, 5e, en 6e brigade), 5 brigades infanterie, waarvan 4 brigades van het 4de garnizoens bataljon en 1 brigade van het de tachement Lho'Nga. Totaal5 officieren, 9 brigades (159 karabijnen) en 60 Inl. veroordeelden. Verpleging: Ten aanzien van de verpleging werd bepaald, dat de voorziening van levensmiddelen door plaatselijken aankoop zou geschieden. Overigens zou de aanvulling van Koetaradja en Lam No plaats hebben. J) Geneeskundige dienst Op 30 November werd een Amb. ziekenverpleger met een voor raad medicijnen ingedeeld. Een officier van gezondheid uit Koetaradja bezocht af en toe te troepen. 39 Deze aanvulling werd later overbodig. Zooals reeds dikwijls is ge- ®a.a^"et oprichten van een nieuw bivak meestal onmiddellijk gepaard f z plaatse vestigen van Chineesche handelaren. Ook hier was dit het geval. Nadat het tijdelijk te Poedéng gebouwde bivak gereed kwam, werden m de nabijheid twee Chineesche toko's opgericht, waar alles wat de troep behoefde, verkrijgbaar was.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 41