dan vertrouwen in de deugdelijkheid van het loopenstaal. Het aantal vuurstoringen was zeer gering, geen enkele was ernstig, alle konden, met de hand of den hulzenlosser worden verholpen Gedurende de proef brak er geen onderdeel of behoefde verwisseld te worden, dus bleek de k.m. bedrijfszeker en deugdelijk te zijn. Noodzakelijk is echter voldoende oliën en het personeel moet goed op de hoogte zijn van het wapen en de behandeling daarvan en juist hieraan mankeert wel eens wat. a. De vooroefeningen. (V. S. I. II. pt. 58 t/m 64). Hierin zit een bepaalde volgorde Oef. 1. De eerste 10 patronen komen er heelemaal niet op aanmen heeft zich voorgesteld, dat de eerste serie van 5 patr. een zoeken naar het mikpunt is en de 2de het verbeteren van het mikpunt. Oef. 2. Is reeds wat zwaarder, hoewel er nog slechts 15 tref fers in de schijf geëischt worden. Het komt er bij deze oef. op aan de fouten in de lichaamshouding op te spoien en den man te oefenen in het afgeven van vuurstooten. Oef. 3. Hier is de schijf kleiner, dus de oef. zwaarder, daar de bundel in een kleiner oppervlak moet komen, dus geknepen wordt. Oef. 4. Kleiner mikpunt (middelste fig.), bovendien verzwa ring in den eisch 8 treffers in het middelste vak te moeten hebben en 15 in de schijf. De tijd is ruim genomen. Oef. 5. Eisch 12 treffers binnen kring 4 (hoogte 80 cm, breedte 1,20 m). De bundel moet dus weer in een kleiner op pervlak liggen. Tijdeisch40 sec, hetgeen ruim is, in aanmerking genomen dat bovendien 5 keer over geschoten kan worden. Oef. 6. Verzwaring in de schijfsoort, terwijl de eisch voor het aantal treffers ook een verzwaring oplevert. De oefn. 4, 5, en 6 zijn de zwaarste; voldoet de man hieraan dan heeft hij betrekkelijk geen fouten meer (in ieder geval geen groote fout). De oefn. 4,5 en 6 zijn de zwaarste; voldoet de man hieraan dan heeft hij betrekkelijk geen fouten meer (in ieder gevol geen groote fout). ^ef. 7. dient om den man snelheid te laten halen. Oef. 8. is een uithoudingsoefening. Eisch is zeer zwaar (30 tieffers in de schijf en 15 in het middelste fig vier kant). Bij een consequent doorgevoerde, efficiente schiet- opleiding behoeven de vooroefeningen niet zooveel patronen te kosten. 53

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 55