De verbinding geschiedt in de eerste plaats door middel van radio-telefonie, aangevuld met motor- en automobiel-ordonnansen. Het verbindingsplan omvat vier verbindingen, doch tengevolge van de huidige beperkte uitrusting werden bij deze manoeuvres slechts 3 verbindingen gebruikt, n.l. één ten behoeve van de ver binding met vliegtuigen en pantserauto's voor de verkenning op grooten afstand, één intern in de colonne en één voor verbinding met den trein. Demonstraties. Vóór de eigenlijke manoeuvres aanvingen werd een serie demon straties gehouden. De eerste van deze demonstraties toonde de 12.7 mm mitrailleur in actie. Deze mitrailleur is gemakkelijk in drie deelen uit elkaar te nemen, de driepootaffuit, de bovenaffuit en de eigenlijke mitrailleur; elk deel kan op één paard vervoerd worden. Het gewicht van den mitrailleur plus draagzadel is 95 kg, hierbij inbegrepen 40 patronen. Deze draaglast kan den troep overal vol gen en kan binnen 20 seconden op den grond in actie worden ge bracht. Het munitiedraagpaard, hetwelk den mitrailleur begeleidt, draagt 450 patronen. Er werden verschillende proeven gehouden op diverse afstanden om de trefferdichtheid op bewegende schijven te demonstreeren. Deze demonstratie was zeer belangwekkend, in het bijzonder met het oog op het feit, dat de tegenwoordige Amerikaansche munitie een pantser van 12.7 mm op 1000 meter en een pantser van 19 mm op 550 meter kan doorboren. Door de moeilijkheid om uit een bewegend voertuig te vuren kan juist gericht vuur slechts worden afgegeven op afstanden, welke 275 meter niet overschrijden, hetgeen den 12.7 mm mitrailleur in een opstelling op den grond een zeer groot voordeel geeft boven eiken mitrailleur in een be wegend voertuig. Het le gemechaniseerde regiment cavalerie demonstreerde het tactisch gebruik van de verschillende samenstellende deelen van dit regiment in een serie van drie demonstraties. De eerste demonstratie bestond uit een verkenningsopdracht op grooten afstand van een pantserauto-peloton, bestaande uit twee secties, elk van 2 pantserauto's en een motorrijwiel. Eén auto in elke sectie was uitgerust met radio. De gebezigde marschformatie was de colonne met groote afstanden, waarbij de auto's zich bewogen met een snelheid van 65 80 km per uur. Het terreinwinnen geschiedde sprongsgewijze, waarbij het leidende voertuig achter iedere terreinverhevenheid halt hield, waarna vanuit de toren het terrein werd afgezocht alvorens een nieuwe voorwaartsche sprong werd gemaakt. De motorrijder werd ge bruikt om belangrijke punten dicht bij den weg te verkennen. De tweede demonstratie bestond uit een aanval van een vecht- wagen-peloton en een zwaar mitrailleur-peloton tegen een in stel ling zijnde vijandelijke beveiligende afdeeling. 60

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 62