Het weer was helder en warm en uitstekend voor het gebruik van radio. Anderhalf uur nadat de oefening begonnen was, waren beide commandanten reeds van den toestand bij de tegenpartij op de hoogte. Radio-berichten van de pantserauto-eskadrons, ter verken ning op 32 km vooruit, konden duidelijk in den commandopost van den regiments-commandant worden gehoord. Op deze berichten baseerde de commandant van het gemechaniseerde regiment het bevel voor den naderingsmarsch, waarbij een snelheid werd ont wikkeld van 50 km per uur. Onder dekking van het verken- nings-eskadron, bewoog het regiment zich naar het hooge terrein tusschen Randolph Hill en Arnold Divide en bezette deze stelling zonder door het tweede regiment bereden cavalerie gehinderd te worden; het pantserauto-eskadron bleef in front van de opstelling van het regiment. Het mitrailleur-eskadron en het verkennings eskadron werden in stelling gebracht om het hooge terrein vast te houden, terwijl de beide eskadrons vechtwagens in twee groepen achterwaarts gereed werden gehouden om een mogelijken aanval op de stelling in de flank aan te grijpen. Het bereden cavalerie-regiment, met zijn hoofdmacht marchee- rende door de Forsyth Canyon, had een eskadron (Tr.A.) met twee 12.7 mm mitrailleurs bestemd om Radolph Hill aan te vallen. Het voorhoede-eskadron (Tr.F.) kwam onder vuur van de vijandelijke pantserauto's, welke een open vuurstrook voor zich hadden en trok rechts om, met het doel de pantserauto's te verdrijven. De rest van het half-regiment trok onder dekking van het randge bergte links om. De rest van het regiment volgde door de Wolf Canyon. Op dit oogenblik werd de oefening afgebroken. Deze oefening deed goed uitkomen, dat gemechaniseerde cava lerie in staat is hoog terrein met goed uitzicht en goed schootsveld lang vast te houden. Het liet ook duidelijk uitkomen, dat wan neer verwacht wordt, dat de vijand over 'pantserauto's beschikt, bereden cavalerie-regimenten hun 12.7 mm mitrailleurs bij de voor ste eenheden moeten indeelen. Als dit door het tweede regiment cavalerie gedaan was, dan had dit vasten voet kunnen krijgen op het beheerschende hooge terrein en vandaar af het gemechaniseerde regiment onder vuur kunnen nemen. Derde oefening (Schets III). De derde oefening had ten doel het voeren van een vertragende actie van een gemechaniseerd regiment, versterkt met artillerie, tegen een bereden cavalerie-brigade. De Smoky Hill en Kansas River vormden de grens tusschen twee vijandelijke landen. Het eerste gemechaniseerde regiment cavalerie met 1 batterij Veld-Artillerie (gemotoriseerd) en een detachement luchtverken- ning, verliet Dwight (40 km Zuid-Oost van Fort Riley) om 5.30 nam., met als eerste opdracht het bezetten van de bruggen te Riley 64

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 66