Gemechaniseerde troepen zijn zeer bruikbaar voor een vertra gende actie overdagmits onder gunstige terreins-omstandigheden. Ze kunnen overdag belangrijke punten vermeesteren en vast houden, maar ze kunnen hun groote offensieve kracht voor een actieve verdediging gedurende den nacht niet ontwikkelen; daarom is het noodig, dat andere troepen deze taak 's nachts overnemen. De vechtwagen is het schokwapen van de gemechaniseerde een heid; hij valt den vijand aan, terwijl deze bevuurd en gebonden wordt door ondersteunende troependeelen. Door hunne gevoeligheid voor het terrein moeten de bewegingen van gemechaniseerde troepen op onbekend terrein slechts zeer voorzichtig worden uitgevoerd. De verkenningsvoertuigen van de bereden regimenten en de pantserauto's van het gemechaniseerde regiment breiden de ver kenningszone van de cavalerie overdag belangrijk uit, zij vormen een schakel tusschen de luchtverkenning en de grondverkenning van de bereden cavalerie-regimenten. Wanneer het noodig is oorden te verkennen, waarvan een gede tailleerde verkenning uit voertuigen niet wel mogelijk is, moet men zijn toevlucht nemen tot bereden of afgestegen manschappen. Gemechaniseerde voertuigen kunnen verkenningen van andere gemechaniseerde patrouilles tegengaan, zij zijn echter niet in staat bereden patrouilles tegen te houden. Succesvolle maatregelen tegen gemechaniseerde troepen moeten gegrond zijn op een tijdige waarschuwing voordeelig gebruik van het terrein, speciaal voor wat betreft de waterloopen het bezit en het nuttig gebruik van anti-tankwapens. Met de betere paarden, welke in de laatste jaren verkregen werden en het toenemen van „horsemanship" in de cavalerie blijkt deze in staat te zijn groote afstanden zoowel bij dag als nacht sneller te kunnen afleggen dan voorheen. Zonder haar verkenningsvoertuigen, om haar op grooten afstand te waarschuwen voor vijandelijke troepenbewegingen, zou zij als een blinde hebben gemarcheerd en zou zij haar vernielingsop drachten niet over zulke groote afstanden met succes hebben kunnen ten uitvoer brengen. Zonder haar anti-tankwagens zou zij geen contact hebben durven op te nemen met een gemechaniseerde eenheid. Zonder de motoriseering van de treinen zou haar bewe gingsvrijheid waarschijnlijk beperkt zijn geworden tot op de helft van hetgeen thans werd gedemonstreerd. De combinatie van gemechaniseerde en bereden cavalerie maakt een voortdurende actie dag en nacht mogelijk en verzekert de beste aanwending van krachten, wanneer en waar zij noodig zijn. Wel bleek de noodzakelijkheid van veelvuldige oefening, wil de 71

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 73