Na aandachtige lezing van het bovenstaande, zal de Lezer wel mèt mij tot de conclusie komen, dat de maximum-grens van het aantal sleutelletters van een sleutelwoord ongeveer bij 10 behoort te liggen. punt 6 (4). Dit „herhaaldelijk" zal bij intensief cijferver- keer zelfs eenige malen per dag kunnen zijn. punt 6 (8). Men stelle daarbij echter als voorwaarde, dat de bij de vercijfering van die bekendmaking gebezigde sleutel slechts kort in gebruik mag zijn geweest, en dat de in dat bericht aange kondigde sleutelwijziging onmiddellijk na bekendmaking ingaat. punt 6 (5) en (9) (Wordt vervolgd). 82 Op verzoek van de uitgevers plaatsen wij de volgende BOEKAANKONDIGING Geïllustreerde Encyclopaedic van Nederlandsch-Indië. Onder redactie van G. F. E. Gonggryp, oud-gouverneur van Sumatra's Westkust en oud-lid van den Volksraad zal met medewerking van Mr. A. Neijtzell de Wilde, J. Th. Petrus Blumberger, C. J. Du Marchie Sarvaas, Ir. E. A. Douglas e.a. in 1934 onder bovengenoemden titel bij de Leidsche Uitgeversmaatschappij te Leiden verschijnen een practisch handboek, dat in ongeveer 800 bladzijden met 150 platen, alle ter grootte van een geheele bladzijde, een beeld geeft van Nederlandsch-Indië in dezen tijd. Met het oplevend nationaal gevoel neemt ook het besef toe, dat de belang stelling voor het uitgestrekte nederlandsche grondgebied overzee bij velen, zeer velen in het moederland tot nog toe beschamend gering is geweest. Men wil zijn kennis omtrent dat groote eilandenrijk, met zijn zestig millioen inwo ners, herzien en verrijken, en gevoelt behoefte aan een middel tot documen tatie. Zulk een bron van inlichting vormt deze Geïllustreerde Encyclopaedia van Nederlandsch-Indië. Zij heeft een belangrijke reden van bestaan: de mensch van deze dagen wil zich snel, kort en goed kunnen oriënteeren één enkel, gemakkelijk hanteerbaar deel, waarin zooveel mogelijk gegevens over zichtelijk zijn samengebracht, voldoet aan dit verlangen. Deze uitgave bedoelt dan ook te zijn een practische handleiding voor belangstellenden, zoowel in Nederland als in Nederlandsch-Indië zij is up to date en populairhaar artikelen zijn kort en zakelijkvertoon van geleerdheid vermijdt zij. Samensteller, medewerkers en uitgever hopen op deze wijze onze Indische gewesten voor den gemiddelden Nederlander toegan kelijker te maken dan tot nog toe. Zie verder blz. 132.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 84