114 10. ORGAAN N. I. O. V. Irs het artikel „Het Verre Oosten in 1934" waarmede het November nummer opent, vervolgt W. J. Lucardie het overzicht van de buitenlandsche politiek van Japan in het tijdvak van 1 April tot 30 Juni 1934. Kapitein J. C. C. W. van Nooten behandelt in het slotartikel „Overzicht van het Leven en de Gebruiken der Chineezen ter Westerafdeeling van Borneo" o.a. het vereenigingsleven der Chineezen, waarbij een interessant overzicht wordt gegeven van de organisatie, de verplichtingen der leden enz. van een geheime broederschap en van de partij van het republikeinsche volk, de Kuo Min Tang. Belangwekkende gegevens verstrekt Schr. ten aanzien van de verschillende bij de Chineezen in zwang zijnde gebruiken en omtrent de kennis der djimats, terwijl ten slotte de waarde van den Chinees als soldaat en als tegenstander in het verzet in beschouwing wordt genomen. Kapitein F. Mollinger geeft een vrije vertaling van een in de Revue d' Infanterie van 1 Juni 1934 voorkomend artikel, bevattend een reeks van lessen welke Maarschalk de Belle-Isle aan zijn zoon gaf ter gelegenheid van diens bevordering tot kolonel een artikel dat ter lezing zeer kan worden aanbevolen. De schrijver van het vlot geschreven artikel „De onafhankelijkheid van de Philippijnen is een wereldgevaar" beantwoordt in dit artikel de vraag „Welke gevaren dreigen er door de Philippijnsche onafhankelijkheid, zoowel voor Nederlandsch-Indië als voor de wereld", door dit vraagstuk te bezien uit een drieledige gezichtshoek namelijk die van de Aziatische volksbeweging: de ontwaking van het Oosten, die van binnenlandsch economischen aard en die van buitenlandsch politiek economischen aard. Naar aanleiding van het artikel „Iets over leeftijden van officieren in de verschillende rangen" door v. D., voorkomend in het vorige orgaan, gaat Kapitein R. B. van Dijken in een gelijknamig artikel na in hoeverre het bereiken van den majoorsrang op een vroeger tijdstip dan nu het geval is, voor verwezenlijking vatbaar is. Schr. concludeert ten slotte, dat voor een regeling van het bevorderingsvraagstuk, zooals door v. D. en ook door hem wordt gewenscht, een gewone bevordering bij keuze voor de rangen van majoor en hooger niet zal kunnen worden gemist. Een verslag van de huldiging van Ds. Thenu te Koeta Radja op 30 September en 1 October 1934, mededeelingen van het hoofdbestuur, afdee- lingsverslagen en de gebruikelijke rubrieken „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek" besluiten het nummer. v. V. 11. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Mechanisatie. Militar Wochenblatt Nos. 11 en 12, Gliederung neuzeitlicher Truppen- körper. In den wereldoorlog werden de strijdwagens steeds als hulpwapen van de infanterie gebruikt, in een toekomstoorlog zullen zij echter in zelfstandige brigades, welke aan de infanterie-divisies worden toebedeeld, en in divisies, welke een tactische of strategische opdracht zullen vervullen, worden samen gevoegd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 116