5. DE CAVALERIE-MANOEUVRES TE FORT RÏLEY, KANSAS, 1934. De cavalerie-manoeuvres te Fort Riley in Mei 1934 gehouden, hadden ten doel vast te stellen hoe ver de Amerikaansche cava lerie gevorderd is met de mechanisatie en motorisatie, alsmede in hoeverre de cavalerie door de invoering van nieuwe wapens beter in staat zou zijn haar taak als een belangrijk onderdeel van een moderne weermacht uit te voeren. Deze manoeuvres, welke beschreven zijn in de (Amerikaansche) „Cavalry Journal" van „July August 1934)", geven zoo'n dui delijk beeld van het wezen en kunnen van een moderne cavalerie- macht, dat het, ook voor officieren van andere wapens, hoogst nuttig en belangwekkend voorkwam het artikel grootendeels in dit tijdschrift over te nemen. Jammer genoeg zijn de schetsen in het Amerikaansche tijd schrift wat onduidelijk en komen de in het artikel voorkomende benamingen niet alle daarop voor. Organisatie. Bij de bereden cavalerie-regimenten waren 10 Scout-cars (lichte gepantserde verkenningsauto's) ingedeeld, elk bewapend met één 12.7 mm mitrailleur en twee 7.62 mm lichte mitrailleurs, welke laatste zoowel in het voertuig als daar buiten gebruikt konden worden. Een lichte mitrailleur was ingedeeld bij elke geweer- groep. Het mitrailleur-eskadron werd verondersteld over acht 12.7 mm mitrailleurs te beschikken; zij werden gemarkeerd. De door paarden getrokken treinvoertuigen werden vervangen door lichte motortrucks. Het gemechaniseerde regiment bestond uit een afdeeling voor de verkenning op grooten afstand, het pantserautoeskadron, een afdeeling voor nabij verkenning en be veiliging, het z.g. verkennings-eskadron, een aanvalsafdeeling, bestaande uit twee vechtwagen-eskadrons van tezamen 24 vecht- wagens en het zware mitrailleur-eskadron voor de verdediging. Het regiment beschikte in totaal over 155 lichte mitrailleurs en 53 zware mitrailleurs. Daar slechts 6 vechtwagens aanwezig waren, werden de ontbrekende 18 vechtwagens van de vechtwagen-eska drons voorgesteld door voertuigen van verschillend type. Het regiment heeft in totaal 189 voertuigen, waarvan 103 voor aanvullingsdoeleinden bestemd zijn. Op deze aanvullingsvoertui gen zijn 18 lichte mtrailleurs gemonteerd, terwijl de regiments- muziek fungeert als treindekking. Zonder veiligheidsaf deeling en beslaat het regiment een lengte van 12 km op den weg. 59

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 61