Het overhemdengoed is éénkleurig en in het stuk geverfd in een iets lichtere nuance. De groene grondkleur der bestaande uniform is bij elk der drie soorten uniformstof alsmede bij de stoffage der overhemden min of meer behouden. De benoodigde stoffages kunnen geheel in Nederlandsch-Indië worden aangemaakt. Als knoopen voor de open jas worden beproefd le. de bestaande knoopen der grijsgroene uniform, 2e. de vergulde knoop van het Nederlandsche Leger, 3e. de dof bronzen knoop van het Nederlandsche Leger. De metalen gesp van de ceintuur is in verband hiermede van donker gekleurd metaal vervaardigd voor de jassen, welke voor zien zijn van de knoopen onder 1 en 3 hiervoren genoemd en van glimmend metaal voor de jassen voorzien van vergulde knoopen. De bedoeling zit voor om bij invoering van de nieuwe uniform de sergen kleeding in algemeenen zin te doen vervallen. Momenteel wordt de ueïduniform reeds beproefd bij één der maréchaussée-divisies op Atjeh. Op Java zal de proef 1 Maart a.s. aanvangen bij de Europeesche compagnie van het 10e Bataljon Infanterie te Weltevreden en bij een Inheemsch compagnie van het 4e Bataljon Infanterie te Tjimahi. Voorts zullen kleinere tactische eenheden van de Artillerie, Ca valerie en Afd. Mitrailleurs en Infanteriegeschut eveneens aan de proeven deelnemen. Tegelijkertijd worden nog proeven genomen met groen ge kleurde bamboehoeden. De duur van de proef ter beoordeeling van de meest gewenschte stoffage en de bruikbaarheid der nieuwe uniformen al dan niet met kleine wijzigingen zal 3 maanden bedragen, waarna de proef wordt voortgezet om gegevens te verzamelen voor het vast stellen van drachttijden, enz. (Bijdrage van het D. v. O., Vilde Afd. B) 245

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 119