259 c) de zolder mag geen bergplaats van oude rommel zijn d) kisten met zand en schoppen ter verstikking van de brandbom, benevens water of handige bluschapparaten voor het blusschen van secundaire branden - moeten hier aanwezig zijn e) een groote schop met een dik blad, voorzien van een langwerpig schild ter bescherming tegen de stralende hitte, kan worden ge bruikt om de bom snel te verwijderen. 3) Bij nieuwbouw zou een dakconstructie kunnen worden toegepast, welke beveiliging geeft tegen de betrekkelijk lichte bommen. Een gewelfde laag van gewapend beton boven den zolder of hoogste ver dieping ter dikte van eenige cms, is hiertoe voldoende. Het verdient aan beveling daken van driehoekige doorsnede te bezigen. Militiir Wissenschaftliche Mitteilungen, Nov. 1934. Schiedsrichterbehelj znm Schatzen der Verluste bei Fliegerangriffen. (Rundschau), Uit bovengenoemd artikel, dat een uittreksel is van een gelijknamige bijdrage in de „Revista de Estudios Militares" van Sept. 1933 halen wij het volgende aan De luchtoorlog. Een afdeeling bombardementsvliegtuigen, welke niet wordt beschermd door jachtvliegtuigen, kan haar opdracht vervullen met 8 treffers van de medegevoerde bommen, zelfs wanneer zij het dubbele aantal aan vijandelijke jachtvliegtuigen als tegenstander op haar weg aan treft beide partijen zullen 10 verliezen lijden. Is het aantal vijandelijke jachtvliegtuigen 3 maal grooter dan het aantal bommenwerpers dan zal de opdracht mislukken; de verliezen aan beide zijden bedragen soms ge deelte in een strijd van slechts 5 minuten. Indien de bombardementsafdeeling door jachtvliegtuigen wordt beschermd, zal zij slechts verliezen lijden wanneer het aantal vijandelijke jachtvlieg tuigen grooter is of wanneer het den vijandelijken jagers gelukt tusschen het bombardementseskader en de beschermende jachtvliegtuigen te komen. Een bombardementsafdeeling van 4 groepen van 13 vliegtuigen kan elke 24 uur twee dag- of één nachtopdracht met 75 van haar sterkte uitvoeren. Het gereedstellen van de bommenwerpers vordert IV2 u. (zonder benzine vullen: 1 uur). De op een vliegveld opgestelde vliegtuigen lijden bij het werpen van elke serie van 6 vijandelijke bommen van 100 pond (435 kg.) een verlies van 1 vliegtuig. De aanval in scheervlucht. Een aanval, welke wordt uitgevoerd door een afdeeling zonder ondersteuning van jachtvliegtuigen kan haar opdracht, met als tegenstanders het dubbele aantal aan vijandelijke jachtvliegtuigen, uit voeren. Bij den luchtstrijd zullen dan de vliegtuigen, welke den aanval i.s. uitvoeren 6 en de jagers 10 verliezen lijden. Zijn de jagers 2 maal zoo sterk dan zullen zij 7,5 en de aanvallende vliegtuigen 15 verliezen boeken. Een afdeeling van 6 vliegtuigen kan na herhaald aanvallen een oponthoud geven van 2 uren aan een marschcolonne bestaande uit een groep lichte artillerie, een regiment infie. en een compagnie strijdwagens of ge deelten van een divisie-munitietrein (gemotoriseerd of met paardentractie). Worden 18 vliegtuigen ingezet, dan verkrijgt men dezelfde werking tegen een infie. of artie. brigade, een divisietrein. Infanterie, welke maatregelen tegen vliegaanvallen heeft genomen, lijdt bij den aanval in scheervlucht (éénmaal uitgevoerd) 1 tot 3 verliezen. Infanterie in colonne (3 vliegtuigen op 1000 m. colonne-lengte, 9 vliegtuigen tegen een marschdiepte van 2y2 tot 4y2 km)2% tot 10 verliezen; cava lerie 2 artillerie (manschappen en paarden) 5 tot 10 artillerie in stelling, aangevallen door 3 groepen van laagvliegende vliegtuigen met mitrs. en bommen,1 autocolonnes, verrassend aangevallen, 10 niet verrassend aangevallen 5 verliezen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 133