kapitein Scheffrahn kreeg opdracht met 1 brigade het terrein zuid van Pasi, tusschen het randgebergte en het strand, af te zoeken. Als punt van samenkomst en berichtgeving werd Meuna- sah Poedéng gekozen. Teungkoe Polém werd te 6 vom slaapdronken uit zijn huis ge haald. Bij ondervraging bevestigde hij alleen, dat den vorigen avond te 9 uur iemand hem geroepen had, hij had laten antwoor den, dat hij niet thuis was. Vermoedelijk moet, door het aanslaan van de honden, degeen, die hem geroepen had, zijn weggegaan. Naar de reden gevraagd, waarom hij te 6 vom nog gewekt moest worden en slaapdronken naar buiten kwam, deelde hij mede, dat hij gedurende den nacht slecht geslapen had, daar zijn kind ziek lag. Hij ontving opdracht zich met zijn keutji te Lhong bij den controleur te melden. Te 9 vom kwamen de patrouilles van den actieleider en van den kapitein Scheffrahn te Meunasah Poedéng samen, sporen waren niet aangetroffen, het afzoeken van het randgebergte had evenmin resultaten opgeleverd. Hierna werd gampong Poedéng Toenong omsingeld en afgezocht. Sporen werden gevonden, welke van den Glé Poedéng naar boven liepen; kapitein Scheffrahn kreeg opdracht met 1 brig. mar. en 1 brig. inf. deze sporen te volgen. Majoor Agerbeek keerde met de overblijvende brigade naar Lhong terug. Luitenant Kooistra meldde te 1 nam zijn aankomst te Lam No. Hem werd opgedragen over Meudheuën en het vroegere kar bouwenpad, dat over den Glé Kroeëng Teungoh naar Batèë Reukah voert, naar Poedéng terug te keeren. Kapitein Haga kwam in den middag te Lhong terug zonder sporen op den Glé Djeungko te hebben gevonden. De Eur. sergeant Netto, die sedert 30-ll-'33 met 2 brigades in het stroomgebied van de Aloer Lam Paoeh en van de kroeëng Teungoh patrouilleerde, kwam, eveneens zonder spo ren te hebben aangetroffen, te 4 nam terug. 3 December. Op dezen dag viel niets bijzonders voor. De patrouilles onder kapitein Scheffrahn en onder luitenant Kooistra waren nog niet terug. Kapitein Haga vertrok te 6 vom met de 6de brigade mar. naar het randgebergte ten oosten van de gampongs Meunasah Tjöt, Meunasah Lho en Poedéng, terwijl de actieleider met 2 bri gades het terrein tusschen de gampongs Tjoeniën, Glé Broeë en Poedéng doorzocht. Sporen werden niet gevonden. Te 3 nam be trokken de brigades bivak te Poedéng. 4 December. Te 10.30 vom keerde kapitein Scheffrahn, die sedert 2 12 met 2 brigades op patrouille was, naar het bivak Poedéng terug. 150

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 24