Luitenant Harterink vertrok te 5 vom. met opdracht het gevechts terrein van den vorigen dag nogmaals naar sporen af te zoeken en in het bosch tusschen gampong Pasi en de Kroeëng Teungoh van den rand van het gebergte tot aan het strand, strooken open te kap pen; de bedoeling hiervan was het fourageeren der verzetslieden te bemoeilijken en het leggen van hinderlagen onzerzijds te ver gemakkelijken. Te 5 nam. keerde deze patrouille in het bivak terug. Zij had in een verlaten ladanghuisje een sikin pandjang gevonden, welke vermoedelijk door de verzetslieden, die de Inl. veroordeelden hadden aangevallen, was achtergelaten. In verband met de op dezen dag en op den vorigen dag door kapitein Scheffrahn gevonden sporen werd het vermoeden gebo ren, dat de uitgewekenen aan de zeezijde dan wel op het eiland P. Kloeang zouden zitten. Te 5 nam. kwam de 11de brigade mar. van het detachement Geumpang te Poedéng aan (ter vervanging van de 6de brigade mar.). Daar het niet was uitgesloten, dat de bende zich naar het Dajasche vroegere verblijfplaats van Teungkoe Ma Ah te Sa- wang was uitgeweken werd den assistent-resident te Meulaboh en den controleur te Tjalang verzocht dit door een vertrouwd persoon te doen onderzoeken. Bovendien ontving de detache mentscommandant te Lam No opdracht in het Sawangsche te patrouilleeren en nasporingen te verrichten. 21 December. Te 6 vom. vertrok de Eur. sergeant Teerink, met de 4de brigade mar. over den Glé Groetèë naar Meudheuën en Sawang met opdracht een onderzoek in te stellen naar de vroegere verblijf plaats van Teungkoe Ma Ali, daarna zou de brigade zich per prauw naar P. Kloeang begeven ten einde de kust en het eiland af te zoeken. Luitenant Kooistra vertrok te 5 vom. met 2 brigades mar. op patrouille naar het terrein tusschen gampong Pasi en den Glé Groetèë met opdracht te ageeren tegen aldaar eventueel aanwe zige verzetslieden. 22 December. Kapitein Scheffrahn vertrok te 5.15 vom. met 1 brigade inf. op patrouille met opdracht gampong Pasi te doorzoeken en ten zui den van dezen gampong strooken open te kappen in het terrein tusschen het gebergte en het strand. Op dezen dag keerde de 6de brigade mar. naar Lam Meulo terug. 23 December. Luitenant Harterink maakte een dagpatrouille met 1 brigade 163

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 37