Teungkoe met zijn verhaal de bedoeling kon hebben troepen uit de Pasi- en Poedéngstreek weg te lokken, liet hij 3 brigades in het bivak achter, terwijl de wachten werden verdubbeld. Kapitein Scheffrahn zou met de 11de brig. mar. en de brig. Lho Nga gedu rende den nacht door de gampongs Poedéng, Pasi en Glé Broeë patrouilleeren en vervolgens een hinderlaag leggen nabij de Kroeëng Phóng Kareuëng. Bij het aanbreken van den dag zou de patrouille Scheffrahn oprukken en den grooten weg afsluiten bij km 67-68, terwijl de actieleider, met de mar. brig, zou aanslui ten bij de afsluitingsgroepen van luitenant Kooistra. De inf. brig, van Majoor Agerbeek zou op den grooten weg blijven tot de komst van de patrouille onder co van kapitein Scheffrahn. Nadere orders zouden volgen. Luitenant Kooistra marcheerde te 2.30 nam. met zijn patrouille af, de brigades, welke onder co van majoor Agerbeek zouden ageeren, vertrokken op hetzelfde uur, aanvankelijk naar km 71; in den avond zou een gedekte verplaatsing naar km. 68 plaats vin den. De actieleider zelf volgde later per auto. Bij km. 71 werd van 6.30 nam tot 8 nam door beide patrouilles kookrust gehouden. Te 8 nam vertrok luitenant Kooistra met zijn brigades naar Lam Baroe, ten einde aldaar prauwen in te huren en daarmede naar de koeala van de Kroeëng Tandjong te varen voor het uitvoeren van zijn opdracht. Kapitein Scheffrahn ging te 4 nam den marsch in. De detachements-commandant te Lam No, die door den G. M. C. voor eventueele hulp bij de actie ter be schikking van den leider was gesteld en wiens hulp thans door den majoor gewenscht werd voor den inhuur van prauwen en voor deelname aan de actie, bleek buiten voorkennis van den actieleider, op verzoek van het B. B., naar gampong Mareuë te zijn uitgerukt. De controleur, die te Poedéng bleef, zou zich den volgenden morgen naar km. 70 begeven en aldaar het resultaat van de actie vernemen. (Slot volgt). 169

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 43