gulden een kwartje kreeg. Men ziet heteen aardig „bijbaantje" voor den „kameraad", en een gemakkelijke manier van inning voor den juwelier. Gevolg van een en ander was, dat binnen zeer korten tijd vele horloges terecht kwamen bij het pandhuis. Eenige veroordeelingen volgden. Deze praktijken te signaleeren was mijn doel en ik zou mij zeer gelukkig achten, wanneer het mij mocht gelukken langs dezen weg er toe mede te werken, dat paal en perk wordt gesteld aan deze voor onze menschen zoo verderfelijke practijken, die vrij wel immer uitloopen op een strafrechtelijke veroordeeling. Men weigere den toegang tot de kampementen aan verdachte verkoopers en aarzele niet een zware disciplinaire bestraffing op te leggen aan soldaten die hulp verleenen bij deze practijken. Voorts zou het aanbeveling verdienen de manschappen van tijd tot tijd te wijzen op de verderfelijke en weinig scrupuleuse prac tijken van de verkoopers, enz. KRIJGSRAAD TJIMAHI, President mr. M. van Apeldoorn, vonnis van 7 September 1934. Verduistering van in huur (huurkoop ontvangen goed. W., algemeen stamboeknummer 99496, oud 34 jaren, geboren te Koetoardjo (Kedoe), laatste lijk dienende als Javaansch cavalerist 2de klasse bij het le eskadron cavalerie te Weltevreden. De Krijgsraad te Tjimahi, enz. Gezien het bevelschrift tot het bijeenkomen van den Krijgsraad van den Plaatselijk Commandant te Tjimahi ddo. 24 Juli 1934, en het aan den voet van dat bevel den beklaagde telastegelegde, luidende als volgt dat hij, na op of omstreeks 21 October 1932 te Bandoeng van of namens den rijwielhandelaar A. J. G. J., eigenaar van den rijwielhandel J. te Bandoeng, in huur te hebben ontvangen een rijwiel merk Royal Standaard No. 2618 tegen een totalen huurprijs van 103.te voldoen in maandelijksche termijnen van 6.en een laatste termijn van 7.op een niet nader te bepalen dag in het tijdsverloop van 21 October 1932 tot omstreeks 27 Decem ber 1932, toen hij nog slechts enkele termijnen op genoemden totalen huursom betaald had, te Bandoeng opzettelijk genoemd rijwiel ter waarde van ongeveer 130.hetwelk hij in voege voorschreven en derhalve anders dan door misdrijf onder zich 190 Zie het naschrift achter dit vonnis.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 64