246 11. INDISCHE LEGEEAVOND VAN HET NATIONAAL JONGEREN VERBOND. Het Nationaal Jongeren Verbond organiseerde op 12 Januari j.l. te 's Gravenhage een Indischen Legeravond. Van deze zeer geslaagde bijeenkomst laten wij hieronder een verslag volgen, dat grootendeels werd ontleend aan „Het Vaderland". De door het N. J. V. georganiseerde Indische Legeravond is gisteren in het Gebouw uitnemend geslaagd. Op het tooneel, waar de Nederlandsche vlag uithing prijkte het Oranjevaandel van Madjoe, de Vereeniging van gep. onderofficieren en minderen van het K. N. I. L. De zaal zelf was gedecoreerd met het N. J. V. embleem. Natuurlijk was het Gebouw tot de laatste plaats bezet. Genoodigd en meerendeels tegenwoordig waren: Minister Deckers, mr. Fock, oud-G. G. v. N. O. I., oud-Minister Weiter, de generaals jhr. W. Röell, Swart, Muller Massis, Reijnders, Van Andel, Cramer, Dijkstra, Fabius, Luchsinger, Weber, De Iongh, Seijffardt, Van Munnekrede, Quanjer, Rijnders, Bauduin, Bakker, Wagner, Backer, De Goeijen, Lasonder, De Gelder, Van Terwisga, Habbema, Behrens, Van Mourik, Bodde, Meulemans, Drijber, Wyckerheld Bisdom, Nauta en Kiès, de admiraals De Graaff, Brutel de la Rivière en Schreuder, schout bij nacht v. Rijn v. Alkemade, de kolonels Sillevis en Aronstein, de wethouders v.d. Bilt en Feber, profs dr. Nederburgh en De Vries. Verder waren vertegenwoordigd: Oost en West, Madjoe, Voorwaarts, De cjarde, de Nat. Landstorm Commissie, de Ned. Ver. van Oud-Militairen Getrouw aan Vaderland en Vorstenhuis, Mobilisatiekruis, Indië-Nederland, Pro Rege, Onze Vloot, de Kon. Ver. Oranjebond, de Centr. Commissie tot waarschuwing tegen eenzijdige ontwapening, de Ned. Bond van Vrijw. Burgerwachten, de Alg. Ver. van Verlofsofficieren der Ned. Land- en Zeemacht, het Indo-Euro- peesch Verbond, N. I. O. V., de afd. Den Haag van Onze Vloot en de Ver. van Officieren van de Kon. Landmacht. H. M. de Koningin en Prinses Juliana werden ontvangen met het Wilhelmus, dat de geheele zaal, begeleid door Zeldenrusts Orkest van Werklooze Musici haar toezong, gevolgd door een daverend: Leve de Koningin De gestrekte armen bewezen dat er beneden eenige, boven tamelijk wat fascisten aanwezig waren. Sympathie der jeugd voor het K.N.I.L. Mr. Th. M. Bautz, voorzitter der afdeeling Den Haag van het N. J. V., dankte H. M. de Koningin voor Haar aanwezigheid, waarin het Indische leger Haar warme medeleven ziet voor zijn werk en optreden in Oost en West. Ook dankte hij Minister Colijn, zelf drager van het eeremetaal voor Moed, Beleid en Trouw, dus wel gerechtigd om over de daden van het Kon. Ned. Ind. leger te oordeelen, voor zijn bereidwilligheid om het woord te voeren, dankte Minister Deckers, mr. Fock en luit.-generaal Swart, luit.-generaal jhr. Röell en vice-admiraal De Graaff voor hun aanwezigheid, herdacht luit.- generaal Gerth van Wijck en heette de ridders der M. W. O., die aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven, welkom, die terugzien op een leven gewijd aan Koningin en Vaderland, met moed, onverschrokkenheid en plichts betrachting, gepaard met opoffering en voor de pacificatie van Ned.-Indië. Het jongere geslacht is hen en hun overleden makkers niet vergeten en herdenkt met dapperheid wat ze hebben gedaan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 120