Dit materieel bestaat uitverbandmandje No- 11, No. 12, No. 10, No. 20, een kist caporiet No. 16, een zuurstofkoffer No. 18, twee reserve zuur stof cylinders. De mandjes No. 11 en No. 12 bevatten geneesmiddelen, ontsmet tingsmiddelen en verbandartikelen voor de behandeling van gaszieken. De inhoud van mandje No. 10 bestaat uit hospitaalkleeding, spreien,utensiliën. J) Voorts worden in mandje No- 20 gasmaskers (model fig. 1) en in kistje No. 16, 6 blikken caporiet medegevoerd (zie ook de extra-bijlage van het I. M. T. No. 9, 1934) Bij de samenstelling van dit totale materieel van de hulpver- bandplaatsen is in voldoende mate rekening gehouden met de behandeling van gaszieken. De wijze van medevoeren der genees middelen is een zoodanige, dat de voornaamste benoodigdheden in groote hoeveelheden aanwezig zijn of op eenvoudige wijze kunnen worden bereid. Door het medevoeren van boorzuur en kalium- permanganaat in tabletvorm en van poeders bicarbonas natricus is het mogelijk op de hulpverbandplaatsen oplossingen van deze stoffen te bereiden. Voor het materieel van de „V- P. A. Gas" wordt verwezen naar de beschrijving van de „Reorganisatie van de Militair Genees kundige formaties in de extra-bijlage van het I. M. T- No. 9, 1934. Hieraan mogen nog enkele opmerkingen worden toegevoegd. 1) Uit bestudeering van de samenstelling van het materieel der V- P. A. Gas blijkt, dat deze formatie behoudens eenige wijzi ging de beschikking heeft over hetzelfde materieel als de V.P.A., echter zijn er aan toegevoegd 3 tweetons vrachtauto's met de uit sluitend voor de behandeling van gaszieken benoodigde artikelen. Er is dus naar gestreefd den inhoud van een groot gedeelte van de meegevoerde kisten gelijk te doen zijn aan die van de V. P. A. Hierdoor wordt voorkomen, dat bij de „V. P. A. Gas" een tekort aan verbandartikelen, instrumenten, utensiliën e.a. zou ontstaan, terwijl bovendien het grootste gedeelte van het met een gewone V. P. A. meegevoerde materieel eveneens kan worden gebruikt In totaal zijn slechts 3 stel hospitaalkleeding en 3 spreien medegeno men. Aanvulling van dezen voorraad zal zeer spoedig moeten plaats hebben vanuit de Afd. F. der V. P. A. en vanaf de „V. P. A. Gas". Indien mogelijk moet per hulpverbandplaats nog extra kleeding worden meegevoerd. V. 384

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 116