394 Het wasschen van het lichaam, vooral de haren en de oogen, met alkalische vloeistoffen is zeer aan te bevelen, terwijl voor een goede luchtverversching van de vertrekken, waar de gaszieken worden ondergebracht, moet worden zorg gedragen. Neus en mond moeten herhaalde malen met boorwater worden gespoeld. De hulpverleening is in 2 gedeelten te splitsen, n.l. het „vervoer", dat voor alle gaszieken gelijk is en de „verrichtingen voor het opwekken van de levensgeesten", welke afhankelijk zijn van de wijze waarop de zieken besmet zijn geworden, n.l. door longaantastende strijdgassen, bijtende (brandende) stoffen of narcotische vergiften. Indien de longen zijn aangedaan mag geen kunstmatige ademhaling worden toegepast. Een gaszieke heeft de volgende symptomen doffe oogen, licht gevoelig; niezen, heesche stem; rood doorloopen speeksel en neusvuil; schuim vorming aan de lippen en neusgaten; neusbloedingen; vlugge en benauwde adem haling, verstikkingsverschijnselen; droge, kleurlooze lippen, roode vlekken en groote blazen op de huid; algemeene vermoeidheid, hoofdpijn en duize ligheid, welke tot bewusteloosheid kunnen leiden. Schr. besluit het artikel met het geven van uitvoerige mededeelingen omtrent de ziekteverschijnselen, de te verrichten eerste hulp door de red- dingstroepen en de verdere behandeling door de doktoren. Luchtvaartnieuws. (B. B. d. S.M. No. 12, M. W. No. 22 en 23, Lm. No. 11). Amerika. Door een der vliegtuigfabrieken werd een project opgemaakt van een éénzits-jager met een kruissnelheid van 432 km/u en een maximum snelheid van 480 km/uur. Indien de constructie tot een gunstig resultaat leidt, zal Amerika over het snelste vliegtuig van de wereld beschikken. In Amerika zijn fondsen toegestaan voor aanschaffing van 800 nieuwe vliegtuigen, waardoor de Amerikaansche luchtmacht de grootste en mo dernste van de wereld zal zijn. Italië. Volgens persmededeelingen kan het nieuwe vliegtuig M. 72 van de „Aeronautica Macchi Anonima Italiana" een snelheid van 700 km/uur ont wikkelen. De door Fiat geconstrueerde motor van dit vliegtuig heeft een practisch vermogen van 3000 pk. Frankrijk. Omtrent het 20 mm. motorkanon Hispano-Suiza-Oerlikon wordt mede gedeeld, dat beide deelen van het aggregaat, n.l. motor en wapen zoover voltooid zijn, dat vanwege het Fransche luchtvaart-departement schiet proeven uit de lucht konden worden genomen. Daarbij werden zonder storing 600 schoten afgegeven. Het treffer-resultaat op een gronddoel was 70%. Vier Fransche fabrieken exposeerden op de Parijsche „Salon" een luchtkruiser, n.l. Amiot, Breguet, Potez en Bloch. De Amiot of S.E.C.M. 142 is een verdere ontwikkeling van de Amiot 140-M 4. Het vliegtuig is een eendekker met hooggeplaatsten vleugel, geheel van metaal. De beide 800 pk. motoren zijn op de voorzijde van den vleugel, ter weerszijden van den hoogen en betrekkelijk smallen romp aangebracht. Bij toepassing van een wegklapbaar landingsgestel en na aanbrenging van nog eenige aërodynamische verbeteringen, hoopt men met dit „vliegende fort" een maximum snelheid van 360 km/uur te kunnen bereiken. Alle mitrailleurposten zijn voorzien van dubbel-mitrailleurs, behalve die van den navigator-bommenwerper, welke over een enkele mitrailleur be schikt. De vlieger kan door den doorzichtigen bodem het doel zien, waar door het insturen voor het bombardement wordt vereenvoudigd. De bommen worden ten deele in een magazijn in het inwendige van het vliegtuig mede gevoerd. Het magazijn kan bevatten 64 bommen van 10 kg., of 16 bommen van 50 kg., of 4 bommen van 200 kg., of 1 bom van 500 kg. Het magazijn is toegankelijk van buiten af en van binnen uit het vliegtuig.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 126