zetmiddelen noch materialen voor brugslag van eenige beteekenis aanwezig. 9-3-35 tusschen 7 en 9 vom. komt op den O oever der Tji Paragi te 5 beschikbaar een Blauw Detachement Kol. A, hetwelk als volgt is samengesteld: St. Det. Kol. A, 5 R.I. (min inf. Ill), Wr. 2, A. II vd. (motor), een afd. inf. zin. a 3 sien. a 2 zin. van 0.60 m, een V.P.A. (waarbij een transportafd.) en een Det. Aut. T. Kol. A, die zich 9-3-35 7 vom. met den Det. St. en de cdtn. van de hoofdonderdeelen van zijn det. te S bevindt, ontvangt op dit tijdstip van den Algemeenen Bevelhebber van Blauw een bevel en een regeling voor de diensten. Evengenoemd bevel houdt o.m. het volgende in: 1. Vijand. Vijandelijke troepen in sterkte overeenkomende met ongeveer 1% N.I. Div. zonder cav. doch voorzien van gemotoriseerde art. en pontonafdn., sterke afdn. wr. en paun. gingen 9-3-35 tusschen 4 en 5 vom. met het gros tot legering over in het gebied bij P. Ik verwacht een snelle actie tegen R. 2. Eigen troepen. De concentratie van een Div. bij Q is heden (9-3-35) aange vangen overeenkomstig bijgevoegd schema. 2) 3. Taak Det. Kol. A. Een snel oprukken van den vijand naar R verhinderen door hem den overgang over de Tji Paragi in het vak T(inb.)-X(inb.) ernstig te bemoeilijken, daarna 's vijands opmarsch naar de lijn a zooveel mogelijk vertragen en het overschrijden van laatstgenoem de lijn onvoorwaardelijk beletten. 4. a. Inf. Ill, I-Pi. 2 en Pau. 2 ingaande heden (9-3-35) onder Uw bevel. b. Pi. 1. 3) na uitladen te Q te Uwer beschikking. Hiervan zul len ten minste 3 sien. worden bestemd voor het voltooien van de stelling bij a. c. 1 R. C., Wr. 1, Pau. 1 en Inf. X komen na uitladen te Q te Uwer beschikking. 3) 335 x) aangenomen is dat hiertoe behooren Inf. I, II en III. St. 5 R.I. is opgeno men in St. Det. Kol. A. 2) Uit bedoeld schema, hetwelk hier in verband met het beperkte doel van dit opstel niet werd bijgevoegd, blijkt dat de concentratie, indien geen stagnatie optreedt, in den avond van 12-3-35 voltooid kan zijn. 3) Deze afdn. komen blijkens het in pt. 2 genoemde schema in den avond van 10-3-35 te Q aan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 65