d. Gaat Uw detachement over tot de vertragende actie om schreven in pt. 3, dan treden de troepen genoemd onder c hier- voren wederom als zelfstandig det. op met als taak het beveiligen van het uitladen van de Div. te Q en van haar opmarsch in W (ZW) richting. Zijn deze troepen niet tijdig beschikbaar, dan wordt deze taak vervuld door 1 cie. inf. -|- 2 sien. mitr. -[- de wr. van Uw det. 5. Machtiging tot vernieling van wegen, bruggen en waterkee- ringen O van de Tji Paragi als bedoeld in oorlogsmemorandum bijlage M mits deze verleend. 1) 6. Luchtstrijdkrachten. Verkenning door luchtstrijdkrachten van den Algemeenen Be velhebber: langs de wegen W van de Tji Paragi (inb.) op 9 en 10-3-35 overdag, aanvangende 5.30 vom. boven Y, wordt telkens na 3 uren herhaald. Gedurende 7 en 8-3-35 overdag bevonden zich eenige malen Roode vlgn. op groote hoogte boven het gebied T-Q-R-P-T. Door den vijand uitgevoerde bomaanvallen tegen kunstwerken en sta tionsemplacementen in den spoorweg van Q naar het O brachten dank zij de genomen luchtbeschermingsmaatregelen slechts be perkte schade aan, welke geen vertraging veroorzaakte in het verkeer. De Tji Paragi heeft een breedte van 110 a 140 m, heeft lage oevers, welke gedeeltelijk door kampongs worden begrensd en is nergens doorwaadbaar. Op den W oever der Tji Paragi is het terrein binnen 3 a 5 km afstand van de rivier buiten de wegen overzichtelijk en door de aanwezige moerassen in zeer beperkte mate begaanbaar. Op den O oever is het terrein buiten de wegen zeer modderig, in de rich tingen N-Z en O-W doorsneden door tallooze waterleidingen 2) en voorts zeer vlak en overzichtelijk. De alleen langs den O oever voorkomende rivierdijk steekt 1 m boven het rivierniveau uit en is voor treinkarren en wielrijders begaanbaar. Langs de wegen bevindt zich een uitgebreid telefoonnet. Gevraagd De overwegingen en de voornaamste maatregelen van den Det. cdt. zoomede de daaruit voortvloeiende maatregelen van een der ondercdtn. voor het hem toegewezen vak. 336 b Een overeenkomstige machtiging W van de Tji Paragi (inb.) werd reeds eerder aan C. Inf. Ill verleend. 2) Ter voorkoming van onduidelijkheid op bijlage nr. 2 grootendeels weggelaten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 66