(verkennings) afdn. zijn reeds in den komenden nacht mogelijk, een poging tot overgang door 's vijands hoofdmacht acht ik vóór 11-3-35 uitgesloten. c. Het is zaak zoo spoedig mogelijk volledig verband op te nemen met de langs de verschillende wegen op den W oever op tredende eigen troepen; deze moeten den terugtocht naar de rivier onder vertraging van 's vijands opmarsch voortzetten. Intensieve patrouillegang op den W oever zoomede verkenning door vlgn. (van den Algemeenen Bevelhebber) zijn voorts noodig om inzicht te verkrijgen in 's vijands plan van overgang. Daartoe zullen zoo lang mogelijk afdn. op den W oever zijn te handhaven. Wanneer de zich thans op den W oever bevindende troepen de rivier nade ren, zullen zij door patrouilles van de vakbezettingen worden afgelost; eerstgenoemde vermoeide afdn. komen vervolgens bij de alg. reserve. d. Vijandelijke verkenning van den O oever dient zooveel mogelijk te worden tegengegaan. Een vlug bezetten van de langs dien oever gelegen terreinstrook is daartoe noodig. Spoedige af- marsch van mijn det. is dus gewenscht, hetgeen te bevorderen door snelle uitgifte van partieele bevelen, welke zoo spoedig mo gelijk door aanvullende bevelen en (of) een algemeen verdedi gingsbevel zullen worden gevolgd. De tijd noodig om te voet de verst verwijderde rivier oevergedeelten te bereiken bedraagt on geveer 9 uren; naar versneld vervoer dient dus te worden ge streefd. e. Op den W oever is de vij. door de aan onbegaanbaarheid grenzende gesteldheid van het terrein buiten de wegen voor zijn opmarsch naar de rivier aangewezen op de groote wegen en het onmiddellijk daaraan grenzende terrein. Op den O oever is het terrein langs den weg X Y tot onge veer 4 km N daarvan zelfs voor kleine afdn. moeilijk begaanbaar, de weg vormt daar een défilé. N van dit gedeelte begunstigt het terrein zij het ook in mindere mate eveneens een vertragend optreden door onze troepen. Langs de wegen echter wordt de na dering door eenige begroeiing vergemakkelijkt zoodat ook op den O oever een actie langs de wegen (wellicht des nachts door het aangrenzende terrein) kan worden verwacht. De vij. kan voor zijn hoofdmacht gebruik maken van de vol gende wegen 1. de weg via X. Deze vormt de kortste wegverbinding naar het doel R. Na overgang over de Tji Paragi kan een oprukken naar R door het défilé X Y door ons met beperkte krachten worden belet, terwijl de lijn a zich bijzonder leent voor de verde diging. 338

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 68