oever lichtsein punt-streep-punt, overigens (na maansondergang) witte band om de arm. sleutel geheimschrift: vrijbuiter. x) Schriftelijk aan: De Det. Cdt. C. Inf. Ill 1 ex. (d/t C. Wr. 2). Afschriften aan Cdt. W van T optredende troepen Det. St Dagboek 1 ex. 1 ex. 2 ex. Terwijl C. Wr. 2 zich verwijdert ter uitvoering van zijn opdracht draagt Kol. A den toeg. off. op de vakcdtn. C. A. II vd., C. Det. Aut. T., C. afd. zin. en C. Vb. sie. binnen te roepen. Ik zal hen al vast op de hoogte stellen van mijn plan (het besluit) en verschillen de luchtfoto's uitgeven aan de vakcdtn., geeft U intusschen C. sie. wr. N vak zijn opdracht voor opname verband met eigen troepen W van T. Nadat de toeg. off. zich van deze opdracht heeft gekweten en de cdt. der sie. wr. voorzien van een gedicteerd bevel Nr. 3 en een afschrift bevel Nr. 2 is vertrokken, is de toeg. off. tegenwoordig bij het achtereenvolgens uitgeven van een aantal beknopte bevelen door Kol. A aan de aanwezige ondercdtn.. Deze bevelen, voortvloeiende uit het „besluit", bevatten niet meer dan hoog noodig is voor het in gang zetten van afmarsch, verkenning en bezetting. De meest urgente maatregelen thans genomen zijnde, wordt de rest van den Det. St. vervolgens naar O. verplaatst 2) en wordt aldaar door den toeg. off. met medewerking van de verschillende adviseurs met spoed het alg. hevel verder ontworpen. Te 11.15 vom. gaat evenbedoeld bevel uit, luidende DET. KOL. A. DET. ST. KW., O 9-3-35 11.15 vom. Nr. 9 zeer geheim. 1. Vijand. Vij. troepen in sterkte overeenkomende met ongeveer 1% N.I. Div. echter zonder cav. doch voorzien van gemotoriseerde art. en Detachementsbevel. Wordt niet genoteerd maar onthouden en later mondeling overgegeven. Een gedeelte ontving reeds eerder een overeenkomstige opdracht. 345

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 75