Schriftelijk aan C. N vak 1 ex. 2 (waaronder 1 ex. midden vak Z vak voor C. Inf. Ill, uit te reiken bij zijn overgang over de Tji Paragï). Alg. reserve (Kap A. II vd. (motor) Det. Vb. sie. Det. Aut. T. Det. V. P. A. Beheerders geniepark 2 (alleen pt. 11). Afschriften aan: Det. St. Dagboek totaal 18 ex. In verband met het beperkte doel van dit opstel en de beschik- bare plaatsruimte zijn vele belangrijke aangelegenheden w.o. betreffende de art., de luchtstrijdkrachten, de verbindingen en de diensten geheel dan wel gedeeltelijk buiten beschouwing gelaten en moge voor de beantwoording van het eerste gedeelte van het „gevraagde" met het hiervoren vermelde worden volstaan. Nemen wij thans het tweede gedeelte van het gevraagde nader in beschouwing (zie bijlage nr. 2). C. Inf. II overweegt na kennisname van het verdedigingsplan van den Det. cdt. en ontvangst van zijn opdracht (gedicteerd det. bevel Nr. 5 van 8.10 vom. waarbij een aantal luchtfoto's van het hem toegewezen riviervak) terwijl hij zich naar zijn juist ter plaatse aangekomen onderdeel begeeft, het volgende: a. 2 cien. inf. -|- een sie. mitr. een deel van den trein moeten naar O en komen aldaar bij de alg. reserve. b. Best met wr., zin., zware mitr., en mrt. onmiddellijk door naar V. Marschduur ong. 3 uren. (voor de wr. een uur). Draad voor hindernissen en groot gereedschap medenemen. c. Ik reken voorloopig op ongeveer 1 cie- vakreserve en de an dere cie. met de wr. voor de directe bewaking aan de rivier. Den cies. cdt. en de sie. cdtn. van laatstgenoemde cie. en den odt. van het pel. mitr. neem ik met mij mee voor onverwijlde verkenning van het vak. („sgt. X, huur onmiddellijk eenige taxi s of autoletten in voor 8 personen met rijwielen voor vervoer naar V"). 351 11 11

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 81