Bij aankomst bij den troep, waar zich de cdtn. van de sie. wr., de sie. zware mitr., de sie. mrt. en de sie. inf. zin. bij hem melden, roept hij mede de ondercdtn. van het bat. voor, deelt de gegevens omtrent den vij. en eigen troepen en het plan van den det. cdt. mede en geeft ingaande 8.30 vom. mondeling de uit voormelde overwegingen voortvloeiende beknopte bevelen voor den afmarsch. Met het sub c. vermelde personeel (in een taxi en twee auto- letten) onderweg naar V, overweegt C. Inf. II verder aan de hand van het det. bevel, de foto's en de kaart het volgende: a. Voor mijn vak zijn beschikbaar mijn bat. st. -)- 2 cien. inf. -j- 1 pel. mitr. (min 1 sie.) -|- 1 sie. zware mitr. -f- 1 sie. mrt. 1 sie. wr. 1 sie. inf. zin. Een bij. A. vd. (motor) verleent steun. b. Het mij toegewezen vak heeft een breedte van ruim 12 km. c. De taak van de vakbezetting is (zie het gestelde op blz. 347) Voor de taak sub. 1 (duurt vermoedelijk tot vannacht) ge bruik ik een wr. patrouille, voor de taak sub. 2 inf. patrouilles uit te zenden door de vakreserve, voor de taak sub 3 zijn in beginsel de nabij de rivier op te stellen wachten en posten bestemd en voor taak 4 de ter plaatse aanwezige wachten dan wel zoo noodig de vakreserve, eventueel gesteund door het overige deel der vak bezetting. d. M. h. o. op taak 4 acht ik een vakreserve van ten minste 1 cie. inf. met mitr. en mrt. noodig, zoodat voor de eigenlijke be waking van het 12 km breede vak hoogstens beschikbaar zijn 1 cie. inf. -f de sie. wr. (min een patr.). Hiermede zouden op zijn hoogst een 12 tal wachten (a een gevechtsgroep), welke de bijbe- hoorende posten (patrouilles) leveren, kunnen worden gevormd. Bij een iets sterkere vakreserve zou dit aantal al spoedig tot 9 da len, waardoor de onderlinge afstand der wachten 1 a 2 km zou bedragen. Gezien echter het beperkte wegennet op den W oever, het ruime inzicht van den rivierdijk op den eigen oever in het terrein W van de Tji Paragi (nog te verbeteren door het in brand steken van de aan de overzijde gelegen oeverkampongs), de gun stige wegverbindingen op den O oever, de breede rivierhindernis en de aan te brengen telefoonverbinding met alle wachten en enkele posten, kan bij een oordeelkundige opstelling der wachten en posten en een goede waakzaamheid nog een voldoende mate van bewaking worden bereikt. Nadere verkenning in het terrein zal het minimum aantal wachten en posten zoomede hun plaats moeten uitwijzen. 352

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 82