en posten (aantal tot het strikt noodige te beperken) te verkennen in het gedeelte van het vak Z van V. Één man laat C. Inf. II achter met een schriftelijke opdracht voor den cdt. der wr. (opname verband met troepen op W oever door 1 k. gp.) Zelf begeeft hij zich met de overige personen langs den dijk naar het N- Ter plaatse geeft hij den betrokken inf. sie. cdt. mondeling de noodige bevelen omtrent plaats en strekte der wachten en posten, de maat regelen gedurende den nacht, het verband tusschen de wachten onderling (voor zoover niet d.m.v. de telefoon mogelijk), de in in het bijzonder te observeeren rivier- en oevergedeelten, de plaat sen waar hindernissen dienen te worden aangelegd en waar ge durende den nacht een k.m. vuurbereid moet zijn opgesteld. Hij wijst den sie cdt. in het terrein de grens voor zijn sie. aan, draagt hem op zijn sie. aan den weg bij Garegbeg op te wachten, onver wijld naar haar opstelling te geleiden en voor het nabrengen van het soepeten enkele manschappen te V achter te laten. „Voor op tische seinen geeft ik nader aanwijzingen". Wanneer C. Inf. II bij het verkennen van het volgende sie. vak te 11.45 vom. te V aankomt, ziet hij daar een hoeveelheid groot pioniergereedschap en materialen (prikkeldraad enz.) afladen van een vrachtauto, ontvangt hij het algemeene det. bevel Nr. 9 en neemt hij inzage van een door den passeerenden motorordonnans van C. Wr. 2 overgebracht bericht (aan den Det. cdt.) omtrent de situatie bij Inf. Ill (W oever). C. Inf. II ontmoet hier mede den cdt. van de reeds eenigen tijd terug aangekomen bij. A. vd., wien hij zijn plan en wenschen t.a.v. de door de art. te verleenen steun kenbaar maakt. Met het voorstel van den bij. cdt. om m.h.o. op de eerste taak (zie det. bevel Nr. 9 pt. 5) voorloopig in den W rand van V stelling te nemen en bij terugkeer van C. Inf. II te V L) onderling te overleggen, welke maatregelen m.h.o. op de tweede taak noodig zijn, gaat de vakcdt. accoord. Op dit tijdstip komt ook de inf. colonne uit S aan, en deelt C. Inf. II na doorlezing van het ontvangen alg. bevel aan den van zijn verkenning terug keerenden C. 1-Inf. II mede, dat de eerste sie. bestemd voor rivier bewaking in het N reeds is opgehaald door LuitN.a.v. het daarop volgend verslag van C. 1-Inf. II omtrent de verkenning Z van V wordt vervolgens 1 sie. van 1-Inf. II aangewezen voor het middengedeelte bij V en de sie. wr. (min een k. groep) voor het Z gedeelte van het vak. C. 2-Inf. II krijgt mondeling opdracht met zijn cie. Garegbeg voor hardnekkige verdediging in te richten, terwijl de overblijvende sie. (van 1-Inf. II) opdracht krijgt tot het invallen der duisternis met de helft te helpen bij den aanleg van een draadhindernis langs den O oever in strook x en met de andere helft der sie. voor een zelfde doel bij strook y, waarna de sie. te Sawahan wordt verzameld en deze plaats ter hardnekkige verdediging moet worden ingericht. J) Na zijn verdere verkenning Z van V. 355

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 85