2. Verdedigingsplan. Het Det. Kol. A. zal de Tji Paragi in het vak T-X indirect verde digen, waarbij 1V2 bat. alg. reserve te O en lVz bat. voor bewaking aan de rivier. De troepen op den W oever zetten de vertragende actie voort. Voor de bewaking wordt het vak T-X ingedeeld in 3 vakken. 3. Middenvak. Grenzenre.: lijn b 1), li.: lijn c. 1). Bezetting: Inf. II (min 3, 4 en 1 sie. mitr.) 1 sie. zware mitr. -f- 1 sie. mrt. -f- 1 sie. Wr. 2 1 sie. a 2 inf. zin. Taak a. verband onderhouden met troepen op W oever. b. verkenning van den vij. door patn. op den W oever zoodra Inf. Ill de rivier overkomt en deze verkenning intrekt. c. beletten van overgangspogingen door vij. patn. en zwakke afdn. d. op den O oever doorgedrongen vij. afdn. over de rivier terug werpen. Indien dit laatste niet kan worden bereikt, pogingen om het veroverde terrein uit te breiden of ter verdediging in te richten in afwachting van een optreden der alg. reserve ernstig bemoeilijken en zoo noodig onder vertraging van 's vijands opmarsch in O ri. teruggaan (het gros langs den grooten weg V S) waarbij de lijn d 1) onvoorwaardelijk vast te houden. N. van het middenvak wordt de rivier bewaakt door onderdeelen van 4-Inf. I, Z van het middenvak door andere onderdeelen van Inf. I. 4. Onderdeelen. a. Bewaking aan de rivier. re. sie. vak. Grenzen.: N grens lijn b J), Z grens lijn e 1). Bezetting: le sie. 1-Inf. II zoomede gedurende den nacht en slecht zicht de troepen genoemd onder Te plaatsen wachten: nr. 1 bij 2), nr. 2 bij nr. 3 bij Taak: overgangspogingen van patn. en zwakke afdn. beletten, en overgegane afdn. over de rivier terug werpen. Indien dit laatste niet kan worden bereikt, pogingen om het veroverde terrein uit te breiden of ter verdediging in te richten in afwachting van een optreden van de vak- en (of) de alg. reserve ernstig be moeilijken. Van op overgang betrekking hebbende handelingen van den vij. mij steeds onverwijld bericht zenden. 357 1) In werkelijkheid uitgedrukt in gegevens van de kaart. 2) Voor de plaatsen van de wachten zie bijlage nr. 2.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 87