gangspoging wordt aangevangen of gegrond vermoeden daarvoor bestaat; in dringende gevallen op last van den cdt. van het zl. Aanvankelijke verlichting zooveel mogelijk door middel van witte art. valschermvuurpijlen (door de wachten) en witte grond- seinpatronen (door posten en patn.); per wacht beschikbaar 30 art. valschermvuurpijlen en 5 grondseinpistolen met patronen, af te halen bij munitiedepot. 7- Verkenning. C. vakreserve zal, zoodra Inf. Ill over de rivier terugkeert of indien noodig eerder op mijn bevel, gedurende den nacht de vij. opstellingen en verplaatsingen langs de wegen en paden op den W oever in de strook tot 5 km W van de Tji Paragi door patn. (sterk 1 a 2 g. gpn.) doen verkennen. 8. Woord enz. Woord: bamboedoeri. Herkenningsteeken gedurende den nacht (na maansondergang) r witte lap om de arm. Herkenningsteeken gedurende den nacht bij terugkeer van W oever Tji Paragi lichtsein punt streep punt. 9. Verband en verbindingen. a. copn. Det. St. Kw. C. middenvak C. 2-A. II vd. wacht nr. 1 volksschool te O. baledessa Garegbeg. Bakongan. tf. verbonden. b. De tf. verbonden wachten (posten) zullen zich elk half uur en voorts in bijzondere gevallen tf. bij mijn cop. (hun wacht) melden. c. Schuilnamen: opgave volgt heden (9-3-35). d. Optische seinen: Indien niet van tf. of andere snelle verbinding gebruik kan worden gemaakt, kan in noodgevallen door de wachten een sein „overmachtige vij. overschrijdt de rivier" worden gegeven. Dit sein bestaat voor de wachten 2 t/m 6 uit het afschieten van een roode grondseinpatroon en voor de overige wachten van een roode art. seinvuurpijl; dit noodsein moet in de nabijheid der wachten worden afgegeven. De betrokken wachten kunnen de benoodigde art. seinvuurpijlen (5 per wacht) en grondseinpatronen doen afhalen bij het munitie depot. 361

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 91