509 schiettechnische aanvoering, vermindering van de opeenhooping achter de voorste lijn; nadeel van de compagnie van 12 stukken: zelden voldoende ge legenheid tot in stelling komen van alle stukken. In de rubriek „Heere und Flotten" is afgebeeld een 13,2 mm Hotchkiss- mitr. op tweelingaffuit gemonteerd op half-rupsbandauto; pantsermunitie doorboort 20 mm tankpantser op 500 m. Nr. 20. Dezelfde schr. als in het vorige nr. geeft in „Taktische Erjahrungen aus dem Chacofeldzug" een beschrijving van een der veldslagen uit die campagne. De gesteldheid van het terrein en de geringe hoeveelheid artil lerie maakten van deze veldslag vrijwel een infanteriegevecht. Sterkte der infanterie-regimenten 1500 man (3 bataljons, 100 lt. mitr., 12 mitr. en 4 S.B. mortieren). Beslissend was het optreden van een Boliviaansche „divisie", die 's vijands gemeenschap naar achteren afsneed door ongemerkt langs een tevoren in het oerbosch gekapte „rintis" op te rukken. Hierdoor werd de Par. infanterie gedwongen zonder steun van zware wapens op de in den rug doorgedrongen divisie aan te vallen; 1 bataljon werd geheel afgesneden. Verliezen Par. 3000 man (w.o. 1700 gevangenen), ruim 60 mitr., 24 vracht auto's; Bol. 500 man. Nr. 22. „Aus der Truppe jür die Truppe. Erjahrungen mit der Ein- heitsgruppe." Juist in een tijd, waarin Duitschland voornemens schijnt zijn leger om te zetten in een militieleger, verschijnen de bij ons reeds vroeger gebleken bezwaren tegen deze groep, voornamelijk het bezwaar tegen het groote aantal commandanten noodig voor de aanvoering van die „gemengde" groepen. Het aantal commandanten van „gemengde" eenheden wil schr. beperken door de sectie te doen bestaan uit commandogroep, vlakbaan-, krom- baan en stooteenheden (2 It. mitr., 1 granaatwerper, stootgroep met comman dant, 9 schutters bewapend met zelflaadgeweren, automatische pistolen of Gehrlichbuksen) (N.o.m. stelt schr. zich te veel voor van het manoeuvreeren van de sectie; zie de meening van majoor Daniker, I.M.T. 1935, blz. 263. v.D.). R. M. S., November 1934, bevat onder „Chrcmiques" van de hand van den gep. Duitschen generaal von Cochenhausen een duidelijk overzicht met schet sen van „Organisation et emploi tactique de la compagnie d'injanterie alle mande". Te vermelden bijzonderheden: B. T. gemotoriseerd, alle overige voertuigen (levensmiddelen-, keukenvoertuig, gevechtswagens van de sectiën) bespannen met 2 van de bok gereden paarden, compagniescommandant bereden. Revue d'injanterie, November 1934. Réjlexions sur l'instruction du tir contre avions dans VInjanterie" door commandant Fritschler. Gewezen wordt op het belang van de bestrijding van laagvliegende vliegtuigen door de infanterie met haar eigen wapens geweer, geweer-mitr. en mitr. Schr. geeft de voorkeur aan den lt. mitr. boven den mitr., doch vraagt daartoe goede opleiding en oefening. De gebruikelijke methode met twee doelen, een ter bepaling van het mikpunt en een voor het registreeren van treffers, kan hem niet bevre digen (veel tijd voor opstellen doelen, veel kabelbreuk, slechts enkele scho ten worden geregistreerd, de kabel bepaalt van te voren de bewegingsrich ting van het doel, beweging van het doel niet regelmatig). Schr. wil daarom het tweede doel vervangen door een groote schijf waarlangs het eerste doel (ter bepaling mikpunt) zich beweegt. Plaats en bewegingsrichting van dit doel op het oogenblik van de vuuropening bepalen de juiste ligging van de groep schoten, welke kan worden vergeleken met het werkelijke trefferbeeld, dat in zijn geheel door de groote schijf wordt opgevangen. Voor de doelvoorstelling kan ook een spiegelinstrument worden gebruikt, waarvan een beschrijving is opgenomen; regelmatige beweging van het doel (lichtvlek) is gewaarborgd, stand van den spiegel bij het eerste schot wordt geregistreerd bij het treffen van de groote schijf.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 101