510 Tenslotte eenige methoden voor het beoefenen van vuren op 200 a 300 m. op doelen van werkelijke grootte, en voor gevechtsschieten. De daarvoor gevergde beweeglijke schijven schijnen ons bij de gewenschte snelheden op de schietterreinen moeilijk te realiseeren. v. D. Artillerie. Samenwerking infanterie en artillerie. In „Hitching the Infantry-Artillery team for Attack" behandelt Capt. Robert A. Case in de Inf. journal van Nov.-Dec. 1934 de wijze, waarop de inf. gesteund wordt door de art. volgens de inzichten van de Amerikaansche Field Artillery School. Men onderscheidt „schedule fires", voorbereide vuren, die volgens tijd- tabel worden afgegeven dan wel op nadere aanvraag van de inf., en daar naast „emergency fires", waarvoor de gegevens niet van tevoren zijn bere kend. De eerstgenoemde worden weer onderverdeeld in „preparation fires" (afgegeven vóór het uur U) en „supporting fires" (afgegeven na het uur U). Als van den toestand bij den vijand weinig bekend is, zal het aantal voor bereide vuren gering zijn. In alle gevallen zal het noodig zijn om tijdens het gevecht nieuw bekend geworden doelen op te geven aan de artillerie. Deze doelen zullen ontdekt worden in de voorste inf. lijn, doch de inf. cdtn. zullen meestal bezwaarlijk de plaats der doelen kunnen vastleggen. Dit geschiedt door den artillery liaison officer bij den Bataljonscdt. De methode, die hiervoor door de Field Art. School is vastgelegd, waarborgt, dat na melding van de ligging van het doel aan de art., binnen 5 minuten eene batterij hierop het vuur opent, en dat, nadat deze batterij is ingeschoten, binnen 2 minuten de afdeeling het vuur kan openen. De verbind, off. geeft daartoe de ligging van het doel op ten opzichte van een bekend punt, zoo mogelijk een punt, waarop vuur is voorbereid; bijv.: „Base point, 300 right, 600 over, machine guns, can observe." Nadat de verbind, off. of een van zijn helpers de batt. heeft ingeschoten, meldt hij: „fire for effect". Daarop worden 40 schoten afgegeven op een oppervlakte van 100 yards breedte en 200 yards diepte. Dit vuur wordt herhaald totdat de verbind, off. meldt, dat de opdracht voltooid is. Als hij meent, dat de hiervoren aangegeven strook te klein is, zendt hij bericht om de waaier te openen of om meer batterijen aan het uitw. vuur te doen deelnemen. (Een vuurconcentratie ten behoeve van de inf. omvat 112 schoten af te geven door één batterij in 5 min. op een opp. van 200 yards in het vierkant; d.i. dus tempo 6 en 28 sch. per hectare). De verbind, off. beschikt over een onderoff.-helper en over verbind, personeel, ruim voorzien van radio, telefoon, seinlampen en -vlaggen. Hij moet rechtstreeks verbonden zijn met zijne Afd. Voor radio- en optische ver- binding wordt eene eenvoudige code gebruikt. Normaal wordt één Afd. aangewezen voor rechtstreekschen steun van een Inf. regt. De Inf. reg. cdt. en de Afd. cdt. plegen tevoren overleg over den te verleenen steun in algemeenen zin. Het vuurplan wordt dan uitge werkt door den staf van den Reg. cdt en dien van den Afd. cdt tezamen. Opgemerkt wordt daarbij, dat de behoefte van de inf. doorslaggevend is en niet de vuurcapaciteit van de art., aangezien de Afd. cdt de voorbereide vuren, die hij niet zou kunnen afgeven, doorgeeft aan zijn hoogeren chef. In theorie zijn de copn van Reg. cdt en Afd. cdt. in eikaars nabijheid; in de practijk zijn zij meestal op eenigen afstand van elkaar gelegen, omdat beide cdtn in de eerste plaats het meest geschikte punt moeten uitzoeken om hun onderdeel te commandeeren. In dat geval stuurt de Inf. reg. cdt een bericht - off. naar den Afd. cdt. Deze off. geeft advies inzake den staat van voorbe reide vuren. Ook adviseert hij in het geval, dat aanvragen yau "e voor bataljons met elkaar in strijd zijn. (De Reg. cdt is daarbij blijkbaar uitge schakeld

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 102