511 De Reg. cdt houdt zich ook gedurende het verdere verloop van het gevecht bezig met de voorbereide vuren. De Bataljonscdt kan zijne aanvragen om vuur sturen via den Reg. cdt (dit zijn de voorbereide vuren) of rechtstreeks d.t.k. van zijn verbind, off. van de art. naar den Afd. cdt, voor het geval de tijd dringt. Blijkbaar zendt dus de Afd. naar elk vóórbataljon een verbind, off. met personeel en geeft zij geen verbind, off. bij den Reg. cdt. Onbespro ken blijft het geval, dat de Afd. cdt een rechtstreeksche aanvraag om vuur krijgt van één der Bataljonscdt, dus dringend, en één van den Reg. cdt, dus minder dringend. Het zwakke punt van dit systeem lijkt ons de omstandig heid, dat in dringende gevallen, dus mogelijk beslissende gevechtsmomenten, de Afd. cdt uitmaakt welke steun zal worden verleend en dat de Inf. reg. cdt daarbij geen beslissende stem heeft. Begeleidende artillerie bij de injanterieregimenten. De Revue d'Art. van Dec. 1934 haalt een bericht aan uit de Rivista di Fanteria, vermeldende, dat de bestaande sectie inf. geschut bij de Italiaansche inf. regimenten (3 bergkanonnen van 65 mm.) vervangen wordt door eene batterij moderner geschut, bediend door artilleristen. Eene overeenkomstige reorganisatie zal in Engeland plaats vinden. Het Mil. Wochenblatt van 25 Jan. 1935 No. 28 bevat een bericht uit de Krassnaja Swjesda omtrent deze Engelsche begeleidende art. Zij vormt organisatorisch eene Afd. van de Art. brig, der Divisie, doch is bestemd om naar behoefte toebedeeld te worden aan de regtn en c.q. batns inf. De bewa pening bestaat uit een houw. van 94 mm; gewicht in batterij 730 kg., elevatie tot 40°; zijd. schootsveld 40°; dracht 5400 m; proj. gew. 9,1 kg. Affuit op rupsband, getrokken door Carden Loyd Tankett. Bediening van 4 man met munitie op een aanhangwagen, ook getrokken door een Tankett. (Zie ook I.M.T. 1935 No. 3, Tijdschriftenoverzicht der Infanterie). De geest bij de veldartillerie. In „The spirit of the old and the new Field Artillery", voorkomende in The Field Art. Journal van Nov.-Dec. 1934, geeft Major-general Bishop eene vluchtige schets van de ontwikkeling der art. door de eeuwen heen, en speciaal van den bij het wapen heerschenden geest. Het wapen nam in vroeger tijden eene zeer speciale positie in als gevolg van bijzondere rechten en bijzondere plichten, nog verhoogd door een waas van geheimzinnigheid omtrent het gebruik van het wapen. Het heeft zeer veel moeite gekost om de afzijdigheid van het wapen ten opzichte van de andere wapens te over winnen. Daarna wordt behandeld de invloed van den stellingoorlog (1914-1918). „The immediate effect was disastrous to the American doctrine of war, as it impaired aggressiveness, injured flexibility of fire and mouvement and made officers too dependent upon accessories impossible to carry in moving warfare. It required the combined efforts of General Pershing and our senior field artillery officers to check this fetish of precision, and restore the arm to its proper combat principles." „Mobility of transport, flexibility, and speed in the delivery of effective fire are ever our most important goals. Nor must we ever follow the will-o'-the-wisp of mechanically directed fire. The basic tools of the field- artilleryman are his guns, his transport, and his five senses. His wire lines may be cut, his horses foundered, his motors dead, his fieldglasses lost, his gunsights missing, but he still has his voice for communication, his eyes for estimating angles and ranges, his fingers for laying off an elevation and, als long as he has a gun and ammunition, his fire must never cease. Vechtwagenbestrijding. In de laatste afleveringen van het jaar 1934 van Wehr und Waffen onder vindt het onderwerp van de bestrijding van vechtwagens veel belangstelling.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 103