DUITSCHLAND. Centraal orgaan voor den filmdienst voor de Reichswehr: Het Filmreferat. De films zijn als volgt gegroepeerd: A. Bildreihen (Documentaire films) I. Westlicher Kriegsschauplatz. II. Oesticher Kriegsschauplatz. III. Sonstige Kriegsschauplatze. IV. Die deutsche Flotte. V. Flugwesen. VI. Industrie, Technik, Verkehr. VII. Karten und Plane. VIII. Militarische Ausbildung. XI. Kulturgeschichtlichen Bilder. X. Ausland. XI. Verschiedenes. XII. Heimatkunde. (Aantal films: 77). B. Militarische Lehrfilme. C. Lehrfilme für Leibesübungen. ZWEDEN. In Zweden gaat de filmdienst op militair gebied uit van een particuliere vereeniging, Armé och Marinfilm (opgericht in 1920): Blijkens het reglement dezer vereeniging is het doel: 1. Films op te nemen van de oefeningen van leger en vloot. 2. De noodige militaire instructiefilms, films voor algemeene ontwikkeling en ontspanningsfilms ter beschikking te stellen van troepen, scholen en inrichtingen. 3. Door middel van films kennis omtrent leger en vloot te ver spreiden. 4. Een centraal bureau te vormen van films en lantaarnplaatjes betrekking hebbende op de landsverdediging. 5. De leden te helpen met raad en inlichtingen betreffende aan schaffing en onderhoud van projectietoestellen, het houden van besprekingen met toelichtende films, enz. Betalende leden zijn o.m. de korpsen van leger en vloot en de militaire scholen. Voorts geniet de vereeniging een Rijkssubsidie voor het vervaardigen van instructiefilms. 546

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 28