7e. Grootere gebruiksmogelijkheid, b. v. als strategische verken ner en bij de luchtverdediging 8e. Grootere economie in vredestijd voor opleidingsdoeleinden, aangezien per vliegtuig bij één vlucht een groot aantal leer lingen tegelijkertijd geoefend kan worden. (slot volgt). 594 ORGAAN N. I. O. V. Als eerste bijdrage van het Maart-nummer is opgenomen het vervolg artikel „Het Verre Oosten in 1934", waarin W. J. Lucardie o.m. den binnen- landschen toestand van Manchukuo bespreekt en enkele beschouwingen wijdt aan de opschudding, welke het bericht dat de regeering van Man chukuo voornemens was een petroleum-monopolie in te stellen verwekte. Het in het Februari-nummer aangevangen artikel „De Duitsche Gas- wolkaanval bij Yperen op den 22en April 1915" wordt vervolgd met een verslag over het door den Duitscher August Jager gepleegde verraad, één dag voordat de gaswolkaanval werd ingezet, welk verraad echter geen afbreuk deed aan de met dezen aanval door de Duitschers beoogde verras sing. Generaal-majoor b.d. A. Kruisheer vervolgt zijn artikel „Uit den Pionier- tijd ter Atjeh's Noordkust in 19021903" en verhaalt uit den tijd toen hij als bivakcommandant te Boeloe Belang Ara was geplaatst. Vervolgens treffen wij aan het jaarverslag van de N.I.O.V., het geldelijk verslag van de vereeniging, het verslag van het informatiekantoor en van de Hulpbank der N.I.O.V. over het jaar 1934, terwijl de prae-adviezen „Inter regionaal Militair Strafrecht" en „Proeve van een aanvulling op het beoor- deelingsstelsel" in het nummer zijn opgenomen. Mededeelingen van het Hoofdbestuur, afdeelingsverslagen, een boekaan kondiging en de gebruikelijke rubrieken „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek" besluiten het nummer. v. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 76