617 Voor het opleidingsjaar 1933—1934 waren er 40 plaatsen, er meldden zich 600 candidaten aan. Het aantal plaatsen voor recruut bij de luchtmacht be droeg 438, hiervoor gaven zich 4500 candidaten op. Volgens den Chef van den Generalen Staf van de luchtmacht, Gen. Valle, zal het door de Duce verlangde aantal van 10 000 militaire piloten spoedig worden bereikt. België. Bij de „Ateliers de Constructions Aéronautiques beiges" wordt het meer- zits-gevechtsvliegtuig „Lacab. type G. R. 8" gebouwd. Het toestel, een „twee- motorige tweedekker", is ingericht voor licht bombardement en bewapend met 6 mitrailleurs, twee aan twee opgesteld. De maximum snelheid zal moeten bedragen 354 km/u op 4000 m., het plafond 10500 m., terwijl de actie radius 870 km. zal zijn. Frankrijk. In de „Etablissements Latécoëre" is de „Lieutenant de Vaisseau Paris", een watervliegtuig, dat 70 personen zal kunnen vervoeren, gebouwd. Het vliegtuig heeft 6 Hispano-motoren elk van 850 pk., de kruissnelheid bedraagt 230 km/u. Met een gewicht van 32 ton heeft het een actieradius van 3000 km. Den 17en Jan. j.l. maakte de vliegboot haar eerste vlucht. Een vierde Fransch luchtvaartconsortium is in wording. Er waren tot nu toe 3 groepen, n.l. de groep Bréguet, Morane, Wilbault en Mauboussin, ver der de groep Lioré-Olivier en Dewoitine en als derde de Union Corporative Aéronautique, bestaande uit Farman, Les Mureaux en Blériot. De 4e in stichting zijnde groep zal nu Potez en Bloch omvatten, welke reeds aan elkaar verwant zijn en welke van de Lorraine-fabriek de Société Aérienne Borde laise hebben overgenomen. Engeland. Uit het Hawker Hart vliegtuig zijn ontwikkeldde Audax, een twee persoons-verkenningsvliegtuig, de Demon, een tweepersoons-jachtvliegtuig, de Osprey, een tweepersoons-watervliegtuig (verkenner), en de Hardy, een tweepersoons „all purpose" vliegtuig. Deze vliegtuigen hebben bijna alle dezelfde constructie. Zij zijn uitgerust met de Rolls Royce Kestrel motoren. De Hartvliegtuigen welke bij de R.A.F. reeds sedert eenige jaren in dienst zijn, worden thans uitgerust met de nieuwe Kestrel VI motor, waardoor zij een snelheid van 320 km/u zullen kunnen bereiken. Deze vliegtuigen zullen voortaan den naam „Hint" dragen. Het Hart-type is in enkele buitenlandsche luchtmachten in gebruik met een luchtgekoelden „Pegasus"motor in plaats van den watergekoelden „Kestrel". De laatste proeven met de „Pegasus" machine hebben een maxi mum snelheid van 314 km/u op 4000 m hoogte en een stijgsnelheid tot 4500 m in 7 min en 18 sec. uitgewezen. De proeven werden genomen met volledige oorlogsbelasting, inbegrepen 2 bommen van 100 kg. Het Nimrod-vliegtuig, het gevechtsvliegtuig van de zeestrijdkrachten, heeft een maximum-snelheid van 320 km/u. Dit type is o.a. aan Japan geleverd. In totaal zijn 9 vliegtuigtypen van de Hawkerfabrieken in gebruik bij de Engelsche luchtstrijdkrachten. Het aantal bij de R.A.F. in het jaar 1934 voorgevallen vliegongelukken is geringer dan in de vorige jaren, niettegenstaande meer in gesloten verband werd geoefend. Men schat dat 47 millioen mijlen werden gevlogen 19 zware ongevallen deden zich voor, waarbij 28 militairen het leven lieten. In 1933 kwamen 40 ongevallen voor, waarbij 51 dooden te betreuren waren, in 1932: 34 ongevallen en 47 dooden. Het Irvin valscherm redde in 1934, 14 personen. Het jaar, waarin de meeste ongelukken voorkwamen, nl. 54 met 85 dooden, was het jaar 1926. v. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 99