606 dat liegen hij het onderzoek in een heklagzaak oplevert een oneerbiedigheid van den klager jegens zijn strafoplegger dan wel jegens den meerdere, met het onderzoek dier zaak belast; Overwegende, dat krachtens het bepaalde bij art. 67 lid 4 van het Wetboek van Krijgstucht de beslissing van den Krijgsraad zich ook behoort uit te strekken tot van de beslissing van den meerdere deel uitmakende straffen, den klager opgelegd wegens oneerbiedigheid bij het onderzoek der beklag- zaak, x) doch in het onderwerpelijk geval de Krijgsraad heeft verzuimd, zoodanige beslissing te geven; Overwegende, dat dit verzuim alsnog behoort te worden hersteld en, mede in aanmerking genomen, dat terzake door den Krijgsraad nog geen onder zoek is ingesteld, de aard daarvan herstel door het Hof niet toelaat, weshalve krachtens het bepaalde bij art. 68 lid 2 van voornoemd wetboek, de stukken met 's Krijgsraads beschikking aan dien Raad behooren te worden terugge zonden en 's Hofs beslissing moet worden aangehouden, totdat op het ge- heele beklag door den Krijgsraad zal zijn beslist Gezien de art. 67 en 68 van het Wetboek van Krijgstucht BESCHIKKENDE Beveelt, dat de Krijgsraad te alsnog een beslissing zal nemen ten aanzien van de straf, aan klager op 29 Januari 1935 opgelegd door zijn Regimentscommandant den Kolonel der Infanterie E. en ten aanzien van de daarbij behoorende strafreden; Verstaat, dat de processtukken met de beschikking zullen worden terug gezonden aan voormelden Krijgsraad Gelast dien Krijgsraad voorschreven processtukken na herstel van voor meld verzuim den Hove weder te doen toekomen; Houdt de eindbeslissing op het onderwerpelijk beklag aan, totdat de Krijgs raad daarover in vollen omvang zal hebben beslist. Aldus beschikt den 22sten Maart 1935enz. 10. NIEUW VERSCHENEN VOORSCHRIFTEN, ENZ. Entwurf Ausbildungsvorschrift für die Artillerie (A.V.A.) Heft 6, Schiesz- vorschrift. 1934. De Duitsche Artillerie is voorzien van een nieuw schietvoorschrift. Bij de bestudeering hiervan is het aan te bevelen om daarbij te raadplegen het artikel Die neue Schieszorschrift für die Artillerie van Oberstleutnant Schlieszer in de Febr. aflevering van Wehr und Waffen 1935, die blijkbaar een ingewijde is in de samenstelling van het voorschrift. Overste Schlieszer begint met er op te wijzen, dat de regels en methoden van het voorschrift bindend zijn. De beheersching hiervan behoort tot de „Gefechtsdrill". Wie in het wezen van het schieten dieper wil doordringen, dient een leerboek op te slaan, dat nog in bewerking is, en waarin grondslagen, motiveeringen en voorbeelden voorkomen. Doch ook voor hen, die het wezen van het schieten grondig begrijpen, blijven de methoden van het schietvoorschrift bindend. Dit is in afwijking van het oude voorschrift (en ook van de bij ons heerschende opvatting) De Inleiding van het voorschrift vangt aan met: „Die Ausbildung der Artillerie gipfelt im Scharfschieszen. Die in diesem Dienstzweig erlangte Si- cherheit ergibt einen Maszstab für den Kampfwert der Truppe. Die Aus bildung für das Schieszen steht an erster Stelle". Daarna volgt eene opsom ming van de hiervoor noodige oefeningen. z) Curs, van ons. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 88