728 zal worden geworpen. In Italië is deze wijze van vliegtuigafweer bereids ingevoerd. Frankrijk. Het materieel van de Fransche luchtmacht, dat grootendeels dateert van 7 tot 8 jaar geleden, behoeft dringend vernieuwing. Het door den staf van de Armée de l'Air opgestelde bewapeningsplan is door het parlement goedge keurd, aanzienlijke credieten zijn toegestaan; enkele eenheden zijn reeds kort geleden van nieuw materieel voorzien. Australië. De Australische luchtvloot wordt belangrijk versterkt. Het aantal officieren wordt van 100 op 130, het aantal onderofficieren van 900 op 1200 gebracht. Binnen 3 jaar zal de huidige sterkte aan personeel en materieel verdubbeld worden. Kort geleden werden 25 „Seagull Mark V" amphibie vliegbooten en 18 Hawker „Demon" tweezits-jachtvliegtuigen besteld. Nederland. Gedurende de zomerdienstregeling zal Nederland niet minder dan 150 lucht- verbindingen per dag hebben. Voor het eerst in de historie zal het mogelijk zijn, dat iemand die 's morgens uit Leningrad of Moskou is vertrokken, 's avonds in het hartje van de Londensche City personen ontmoet, die dienzelf den morgen nog vertoefden in Rome, Madrid, Algiers, Tunis, Stamboel, Athene of Boekarest. Londen zal dezen zomer niet minder dan zesmaal per dag met Nederland zijn verbonden, vijf maal door de K.L.M., éénmaal door de D.L.H. Parijs krijgt 4 verbindingen, waarvan de ochtenddienst der Air France op le Bourget aansluiting geeft naar en van Lyon, Marseille, Barcelona, Cannes, Genua, Bern, Bazel, en Biel. De middagdienst der K. L. M. biedt dezelfde aansluitingen en bovendien nog één met Madrid, welke étappe door een Spaan- sche maatschappij met Douglas vliegtuigen wordt gevlogen. v. V. Infanterie. Bulletin Beige des Sciences Militaires, Januari 1935. Major B.E.M. Wanty behandelt in .Les procédés de combat de l'injanterie allemande" enkele Duitsche oefeningen volgens bekende applicatorische werkjes, overgebracht op Belgisch terrein. Het eerste deel behandelt het bataljon met zijn ondersteunende wapens (voorhoede, nachtelijke aflossing gevolgd door een aanval, innemen van een verdedigende opstelling in korten tijd). Uit de door schrijver gemaakte opmerkingen lichten wij het volgende: De voorhoede-cdt. begeeft zich tijdig naar voren om daar met korte monde linge „Sattelbefehle" op het terrein zijn onderdeel tot den aanval aan te zetten; geen omvattende aanval, wanneer tijd tot verkenning ontbreekt; wel opdrach ten voor gevechtsverkenning en sterke reserve (1 der 3 cien) bij onopge- gehelderden toestand. De aanval is eenvoudig van opzet, kan daardoor snel uitgevoerd worden. Aflossing en aanval: zoo gekozen, dat snelle beslissingen worden gevergd, geen gedetailleerde regeling van het verloop van den aanval, alleen eerste opzet en scherpe omschrijving van de opdrachten voor de gevechtsverkenning; zwakke artilleriesteun, sterke inzet zware infanterie- wapens op het beslissende punt, mogelijkheid om dezen inzet verder aan te passen aan de omstandigheden. Verdediging: zwakke voorposten (1 cie voor een regiment) alleen weerstand biedend aan zwakke vijandelijke krachten, voortdurende verzorging van de verkenning, mijnenwerpers en artillerie zijn ingesteld op mogelijk optreden van den vijand, doelmatige aanpassing van het mitr. vuur aan het terrein (bijzondere aandacht aan belangrijke punten).

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 100