729 In het Februarinummer wordt het optreden van spitseompagnie en voor patrouille nagegaan: zoodra een voorgaand echelon in gevecht komt, begeeft de commandant van het hoogere echelon zich naar voren, ziet den toestand, besluit, en laat zijn eigen onderdeel onmiddellijk ingrijpen; z.n. worden meer middelen aan het volgende echelon gevraagd. Voordeelen: de tijd noodig voor het overbrengen van berichten van voren wordt uitgeschakeld, beter inzicht in den toestand, maatregelen aangepast aan terrein en plaatselijke omstandigheden, onmiddellijke controle van de uitvoering der gegeven beve len, omdat de betrokken cdt. zijn onderdeelen over het gevechtsterrein naar zich toe ziet komen i.p.v. ze te zien bewegen van zijn cop. af. Gereedstelling van een compagnie: volgens het D. systeem ontbreekt het „tot stand brengen van de gevechtsaanraking". Aanval uit een gereedstelling: voortzetting van den aanval aangepast aan de omstandigheden (gevechtsverkenning!). Allgemeine Schweizerische Militarzeitung, Januari 1935. In zijn laatst gepubliceerde artikelen „Der Maschinen Karabiner der Schweizerischen Industriegesellschaft Neuhausen" vestigt Oberstdiv. Sonde- regger (f) de aandacht op deze automatische karabijn. Vorm en lengte over eenkomstig gewone karabijn, gewicht 4,5 kg, bajonet, magazijn omklapbaar, 40 patronen, verhoogde druk op den trekker voor overgang van enkelvuur op automatisch vuur. Met pistoolpatronen tot 300 m in enkelvuur ongeveer eenzelfde trefzekerheid als vuur met een gewone karabijn. Voordeel boven automatisch pistool: beter in de richting te houden en gebruik bajonet mogelijk. Schr. wil hierin geen bijzonder wapen voor onderofficieren en specialisten zien, doch een algemeen wapen voor den infanterist. De andere wapens, w.o. de lichte mitrailleur moeten den infanterist tot de „blauwe zone" (Italiaansche benaming voor de laatste 200 m) brengen, de automatische karabijn zal een der voorname hulpmiddelen zijn om hem daar doorheen te helpen. Militar Wochenblatt, Nr. 29. Major Collnick geeft in „Gedanken zur Kampftaktïk der Infanterie" als grondslagen: binnen het bereik van werkzaam mitr. vuur behoort de infan terist in beginsel in een gedekte opstelling; voorwaarts van dekking tot dekking (ook door ingraven); schieten uit een opstelling in beginsel gedekt voorbereiden; de kleinste inf. eenheden (gevechtsgroepen, groepen, stukken) worden onder werkzaam vijandelijk vuur slechts geleid door het voorbeeld van commandant en hoogstens zeer korte commando's. Van dit laatste geeft schr. een enkel voorbeeld: vizier commandeeren zal niet steeds noodig of zelfs maar mogelijk zijn; doelaanwijzing door den groepscdt. door zelf te vuren met lichtspoormunitie. „Aus der Truppe für die Truppe. Melderausbildung beim Bataillonsstab" door Oblt Erjurth, bevat naast aanwijzingen omtrent deze opleiding een schema van een werkverdeeling voor het lagere personeel in dien staf tijdens het gevecht, benevens enkele opmerkingen omtrent de oefening van dit personeel voor zijn taak in het gevecht. In dit nummer vangt een nieuwe „Taktische Aufgabe" aan (voorhoedebatal jon van een versterkt inf. regiment in divisieverband) Nr. 30. „Aus der Truppe für die Truppe. Einheitsgruppe." Bespreekt het opstel in Nr. 25 (I. M. T. blz. 618). In vredestijd wordt ge streefd naar eenvoudige bewapening der eenheden; in oorlogstijd ziet men, ondanks bezwaren aanvulling personeel en munitie, niet op tegen bij elkaar brengen van zeer verschillende wapens in eenzelfde eenheid. Schr. stelt voor een compagnie met een „Schwerpunktzug" en 4 gemengde sectiën als -aangegeven in Nr. 22 (I.M.T. blz. 509).

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 101