Om deze organisatie van het „Operatief Orgaan" op éénmaal uit en grond te stampen aangenomen moet worden dat de andere „lucht -diensten evenzoo vervuld moeten worden lijkt practisch met voor verwezenlijking vatbaar. Niet alleen zou zulks uit finan- tieele overwegingen op ernstige bezwaren stuiten, ook uit organi satorisch oogpunt moet een dergelijke „Luchtmachf'-organisatie groeien; zij het in zoo snel mogelijk tempo. Thans echter achten wij, zonder overwegende bezwaren de opzet van een „Luchtmacht" mogelijk volgens de lijnen van de hiervoren uitgewerkte beginselen. Wij denken ons dit eerste stadium van de ontwikkeling d*r „Luchtmacht als volgt in: 1. de Marine Luchtvaartdienst blijft in zijn huldigen vorm gehandhaafd als verkenmngsorgaan bij de vloot; de sterkte wordt voor het oogenblik gefixeerd op 18 vliegbooten, 6 V vliegtuigen daarvan) V 6gtuigen aan boord van de kruisers (als onderdeel 2 de Luchtvaartaf deeling wordt omgevormd tot een regiment luchtvaarttroepen met een eigen formatie en staf. De commandant komt in vredestijd te ressorteeren onder den Legercommandant, in oorlogstijd onder den Opperbevelhebber. Het regiment luchtvaarttroepen is bestemd tot het vormen van a- de voor het „Operatief Orgaan" van de Luchtmacht bestem! de aldeelingen bommenwerpers als basis voor de sterkte van dit „Operatief Orgaan" wordt in dit eerste stadium noodig geacht de oprichting van 3 afdeelingen eik van 9 twee-motonge bommenwerpers, te verwezenlijken bin nen een termijn van 5 jaren b. de afdeeling jachtvliegtuigen bestemd voor de verdediging vangSoerabaja de sterkte van deze afdeeling te bepalen op 10 c. de luchtstrijdkrachten bestemd voor indeeling als hulpor gaan bij het veldleger. 3. het personeelsvraagstuk kan als volgt worden opgelost: a' er Yf.01.dt een kernformatie voor het luchtwapen opgesteld beroepsofficieren en onderofficieren worden daarin na een deta- cheermgstermijn van 6 jaren en bij gebleken geschiktheid opge nomen, uit de kern beroepsofficieren worden de hoogere com mandanten aangewezen; b er wordt een bijzondere formatie van luchtvaartofficieren m het leven geroepen, die na hun eerste opleiding in Nederland 659

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 29