717 3e Vraag. Tijd: 3/4 Uur. I. Wat verstaat men onder isomere verbindingen? Welke isomeren zijn mogelijk van butylalcohol (structuurformules op te schrijven) en hoe heeten deze isomeren? II. Hoe bereidt men acetaldehyd, aceton en mierenzuur? Reacties in formule te brengen. 4e Vraa9- Tijd: 3/4 uur. In een eudiometer vermengt men 6 cm3 van een gasvormige koolwaterstof en 52 cm3 zuurstof (overmaat)Na het overspringen van de vonk en wegne ming van water en waterdamp is het volume 37 cm3, welk volume afremt tot 13 cm3, als men een kogeltje van vast kaliumhydroxyde op het kwik brengt. Welke is de moleculairformule van de koolwaterstof? H.B. Alle gasvolumina zijn herleid tot dezelfde temperatuur en spanning. NEDERLANDSCHE TAAL. Tijd: 1% uur. Maak een opstel over één der volgende onderwerpen: 1. De Japansche penetratie. [Japan's ontwikkeling sinds de ontsluiting. Bevolkingsvraagstuk; emigra tie; industriëele ontwikkeling; politieke aspiraties. Gevaren van de Japansche penetratie: economisch, politiek, militair. Conferentie te Batavia in 1934], 2. Het „goudverbond". [Valutaschommelingen door economische depressie en hare nadeelige invloed •op het economisch verkeer en den internationalen handel. Financiëele en economische wereldconferentie in Juni 1933 te Londen. Actie van de landen, die gouden standaard willen handhaven. Naast monetaire ook economische toenadering tusschen landen van het goudbloc. Besprekingen in October 1934 in Brussel. Aanvallen op het goudbloc. Drang tot devaluatie met behoud van gouden standaard in Nederland. Jongste resultaten in België], 3. De bedrijfsreglementeering. In October 1934 ingevoerd werkingsduur 3 jaar eigen nijverheid reeds door de contingenteering van den invoer beschermd tegen buitenland- sche concurrentie voortaan noodig de nijverheid ook te beschermen tegen oneconomische concurrentie in het binnenland op welke categorieën van bedrijven is wettelijke regeling van toepassing bedrijfsreglementeering een niet op zich zelf staande maatregel, moet gezien worden in het kader van de voorzieningen, welke overheid treft tot steun van het economisch leven. FRANSCH, DUITSCH OF ENGELSCH. Tijd: IV2 uur. Maak een opstel in de taal Uwer keuze over één der volgende onderwerpen: 1. De pestbestrijding. Ziekte reeds in overoude tijden bekend. Van waar afkomstig. Ontstaan der ziekte. Moderne maatregelen tegen verspreiding in Nederlandsch-Indië hij schepen, huizenbouw enz. Isoleering patiënten, kampongs, c.q. landstre- ken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 89