718 Globale werkwijze pestbestrijdingsdienst. Verzet bevolking tegen milt punctie. Serumproeven Prof. Dr. Otten. Het voorgaan der autoriteiten bij het injecteeren daarmede. Vertrouwen der bevolking. Verwachtingen. 2. De werkloosheid. Hoe deze ontstaan is in Nederlandsch-Indië. Hulpverleening door het Gouvernement. Werkloosheidscommissarissen. Hun taak. Zeer veel particulier initiatief, steuncomité's, werkcentrales, gaarkeukens, tehuizen voor werkloozen liefdadigheidsvoorstellingen. Gemeentelijke arbeidsbeurzen. Medewerking door werkloozen zelf. 3. De verpleging van een bataljon te velde. Hetgeen de verpleging omvat. Personeel voor de verpleging. Verplegings- inventaris. Aanvoer en plaatselijke aanschaffing. De verstrekking van levens middelen aan de onderdeelen. Bereiding van eten en drinken. MALEISCH le Vraag. Tijd: 1 uur. Te vertalen in het Maleisch (latijnsche karakters) Kampong inspectie. Op zekeren dag kwam ik met mijne patrouille aan een ver gelegen kampong, die er zeer vuil uitzag. Ik bemerkte dadelijk, dat de paden niet onderhouden waren en dat de erven vol afval lagen. De waterleidingen waren verstopt en de heggen niet gesnoeid; ook de huizen zagen er zeer vervallen uit. De mannen keken ons wantrouwend aan en de vrouwen verborgen zich met hare kinderen in de huizen. Ik gelastte één der mannen het kampong hoofd te roepen. Na eenige aarzeling ging hij heen en kwam na geruimen tijd terug zeggende, dat het kamponghoofd ziek was en niet kon komen. Daar ik zijne woorden niet geloofde liet ik het kamponghoofd nogmaals roepen. Toen hij voor mij verscheen zag ik, dat hij er niet zwak of ziekelijk uitzag, ofschoon hij erg steunde en zuchtte. Hij zeide: „Mijnheer, ik vraag vergeving, ik heb koorts en voel mij erg ziek". Ik antwoordde op strengen toon: „Ik geloof Uwe woorden niet. Er is geen koorts in Uw lichaam, doch er is vrees in Uw hart, omdat gij de bevelen van het bestuur niet hebt opgevolgd. Over een maand kom ik hier terug en als dan deze kampong niet zindelijk en geheel in orde is, zult gij zeker streng gestraft worden". 2de Vraag. Tijd: 1 uur. Over te zetten uit Arabische karakters in Latijnsche karakters. Zie achter in dit nummer. 3de Vraag. Tijd: 1 uur,. Over te zetten uit Latijnsche karakters in Arabische karakters. Koenterak. Bahwa kita Tengkoe Soetan Moeda Indera Kesoema dan Datoe Bandar Setia Radja negeri Tamiang sabelah kiri moedik, bersemajam di Moeka Soengaj Koeroe,

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 90