727 Het eigenlijke anti-tank geschut zal niet altijd in voldoend aantal aanwezig zijn op die plaatsen, waar het moet worden ingezet. Daarom zullen bij den in den regel verrassend optredenden tankaanval juist de voorste infanterie- eenheden vrijwel weerloos zijn, omdat zij niet over geëigende anti-tank wapens beschikken; zij zijn meer op de ondersteuning van de in de diepte opgestelde verdedigingsmiddelen aangewezen, waarbij er echter op moet worden gerekend dat deze ondersteuning meestal te laat zal worden ingezet. Schr. is van meening, dat „im Interesse der Erhaltung der Moral und der Kampffreudigkeit der Infanterie jedoch dieses Problem der Kampfwagenab- wehr als besonders vordringlich bezeichnet werden musz". Luchtvaartnieuws. (B. B. d. S. M. Nr. 3, Lm Nr. 1, Luftwehr Nr. 2, M. W. Nr. 36, Vliegveld Nr. 9). Rusland. Onder leiding van Generaal Nobile, bijgestaan door een staf van Italiaansche ingenieurs en technici, wordt in Rusland gewerkt aan het tot stand brengen van een luchtvloot bestaande uit luchtschepen. België. Commandant R. van Rollechem heeft een belangrijke uitvinding gedaan waarvan het doel is de vliegers te beschermen tegen kogels en granaatscher ven. De uitrusting bestaat uit een metalen borstpantser, armbedekking en een hoofddeksel. De geheele uitrusting is zeer licht (niet meer dan in totaal 2 kg). De met deze uitrusting verrichte proeven hebben zeer goede resultaten gehad. Bij de firma „Stampe Vertongen" is een nieuw meerzitsgevechtsvliegtuig in aanbouw. Het is een tweemotorige anderhalfdekker met 5 man bemanning, uitgerust met 3 mitrailleuropstellingen en 600 kg bommen. De maximum snelheid zal op 4000 m:: 350 km/u bedragen, de stijgsnelheid naar 4000 m 8 minuten en 30 sec. Engeland. Voor de R. A. F. wordt in serie gebouwd het Boulton Paul „Overstrand" dag- en nachtbombardementsvliegtuig, dat een verdere ontwikkeling is van den „Sidestrand". Het toestel is zeer wendbaar en heeft een korten start en uitloop. De motoruitrusting bestaat uit 2 Bristol „Pegasus" motoren, de mi trailleuropstelling in den neus is geheel afgesloten; de mitrailleur is zeer gemakkelijk mechanisch beweegbaar, waardoor de bezwaren verbonden aan de bediening tijdens het vliegen met groote snelheid schijnen te zijn onder vangen. De vlieger wordt tegen den wind beschut door een beweegbaar scherm dat met het oog op het zicht, bijv. bij landing en slecht zicht, kan worden geopend. Ook de achterste schutter is beschermd tegen den winddruk zonder verkleining van zijn schootsveld. Bij vliegen op groote hoogte kan een verwarming worden ingeschakeld door heete lucht (met behulp van het uitlaatsysteem der motoren). Het toestel is voorts voorzien van automatische besturing. Verdere gegevens zijn niet bekend. Amerika. De luchtstrijdkrachten zullen met eenige honderden vliegtuigen per jaar worden uitgebreid, totdat de totale sterkte ongeveer 2300 vliegtuigen zal be dragen bovendien zal verouderd materieel worden vernieuwd. De „Baker Board" heeft zich beslist uitgesproken tegen de organisatie van een eenheidsluchtmacht. Het nieuwe wapen eischt geen herziening van de beginselen der landsverdediging. Proeven werden genomen met een nieuwe 8 kg. vliegtuigbom, welke ge bruikt zal worden als afweermiddel tegen vliegtuigen en uit jachtvliegtuigen

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 99